Egyszerűen leemelte a falról, majd elsétált vele

Megtalálták a 2012-ben ellopott Delacroix-festményt

Megtalálták és csütörtöki jelentések szerint visszajuttatták Franciaországba azt a Delacroix-festményt, amelyet tavaly loptak el egy párizsi galériából.

2013.11.02 06:30MTI
Les Arabes d'Oran

A 600 ezer euróra (177 millió forintra) taksált alkotást még júniusban találták meg Belgrádban, és a héten került vissza Franciaországba. A lopás feltételezett elkövetőjét szeptemberben elfogták Párizsban.

Az 50 éves szerb férfi 2012 november végén vitte el Eugene Delacroix 15x19 centiméteres, Les Arabes d'Oran (Az oráni arabok) című festményét egy galériából a párizsi rue Saint-Honorén. A kép hiányára a galéria egyik alkalmazottja figyelt fel. Az elkövető vélhetően egyszerűen csak leemelte a művet a falról, majd elsétált vele.

A tettes a Delacroix-festmény előtt egy 40 ezer euróra becsült kristályszobrot is ellopott Lalique üvegműves cég boltjából a hatóságok szerint. A férfi egy 2011-es képlopásban is gyanúsított.

Eugene Delacroix francia festő (1798-1863) a romantikus festészet kiemelkedő képviselője. Egyik leghíresebb műve, A szabadság vezeti a népet (1830) a párizsi Louvre-ban látható.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.