Kedvező fogadtatásra lelt
Többen üdvözölték az Itthon vagy - Magyarország, szeretlek! országos akciót
Kedvező fogadtatásra talált a megyeszékhelyek polgármestereinek körében az Itthon vagy - Magyarország, szeretlek! című országos akció tervezete - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA).
2013.07.23 21:59MTI
Mint írják, Rákay Philip, a Magyar Televízió (MTV) Zrt. programigazgatója az elmúlt napokban személyesen egyeztetett 19 megyeszékhely polgármesterével a program kapcsán.
A városvezetők döntő többsége üdvözölte azt a lehetőséget, hogy városuk csatlakozzon a közmédia szeptember utolsó hétvégéjére készülő kétnapos, tematikus műsorfolyamába, megmutatva szűkebb pátriájuk, térségük kincseit.
"Ha csak a megyeszékhelyek lakosságát számolom, nagyjából 3,5 millió emberhez biztosan eljut majd a polgármesterek segítségével ez a nemes kezdeményezés. És akkor még nem beszéltem a kisebb városok, falvak, vagy akár az Egyesült Államokban élő magyarok csatlakozási szándékáról, pályázatairól. Ilyen szintű érdeklődésre legmerészebb álmaimban sem számítottam" - idézte Rákay Philipet az MTVA közleménye.
"Ez a siker is azt bizonyítja, ha a hazánkról van szó, mindenkiben megszólal egy belső hang, mely arra sarkall: bárhol is éljünk a világban, egy dolog biztosan összeköt bennünket: magyarok vagyunk, s jó ügyekért össze kell találkozzunk. Talán nem tűnik elbizakodottságnak, de ha jól sáfárkodunk a lehetőségeinkkel, országos jelentőségű Szent Mihály-napi rendezvénysorozat jelenhet meg a közmédia csatornáin" - fogalmazott a programigazgató.
Szeptember 28-ra és 29-re Magyarországgal kapcsolatos húszórás műsorfolyammal készül a közmédia: a Magyarország, szeretlek! című műsor adja majd a vezérfonalat, de a hétvége alatt számos más, hazánkkal kapcsolatos kisfilmbejátszás is látható lesz az M1 csatornán. Pályázni augusztus elsejéig lehet, majd kiválasztják azokat a településeket, amelyekről kisfilmek készülnek, illetve az élő műsor házigazdái lehetnek.
A tervek szerint a szeptemberi hétvégén az M1-en kívül a közmédia számos más csatornája is bekapcsolódik majd a műsorfolyamba.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:10 Vegyi vészhelyzet Katalóniában: hatalmas klórgázfelhő szabadult el
- 16:45 30 napos tűzszünetet jelentett be Zelenszkij - Putyin nem kért belőle
- 15:00 Trump - Azonnali tűzszünetben állapodott meg India és Pakisztán
- 14:00 Hozz magaddal lapátot! - Elképesztő összefogás zajlik a Parajdi sóbánya megmentéséért - videók
- 12:50 Nyílt utcán, forgalomban csapott le a TEK egy ukrán állampolgárra a kémügy miatt - videó
- 10:46 Pakisztán védelmi minisztere - Jelenleg nincs napirenden az atomeszközök bevetése India ellen
- 8:42 Pakisztán nagyszabású katonai műveletet indított India ellen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06