Amerikai tanulmányi lehetőségeket népszerűsít
Megkezdődött a 2013-as Meet the Scientist programsorozat
Tíz vidéki és budapesti középiskolában tartanak közérthető előadást természettudományok és műszaki tudományok területén dolgozó, korábbi Fulbright-ösztöndíjas kutatók a Meet the Scientist elnevezésű programsorozatban, amely szerdán vette kezdetét a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban.
2013.02.06 12:46MTI A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ), a Magyar Fulbright Egyesület, az Amerikai Egyesült Államok nagykövetsége és a Külügyminisztérium által szervezett program ünnepélyes nyitóelőadását Iván Kristóf, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai Karának Bolyai János kutatási ösztöndíjas egyetemi docense tartotta.
A program célja, hogy megmutassák a diákoknak, milyen érdekesek a természet- és a mérnöki tudományok és milyen gazdag perspektívája van a kutatóknak külföldön és itthon egyaránt - mondta Greiner István, a MISZ alelnöke. Arról is szólt, hogy a szövetség húsz éve gondozza a klasszikus műszaki, természettudományos innováció táptalaját. Sajnos a magyar innovációs kultúra ma is elmaradott, a fiatal korosztályra a műszaki és természettudományok iránti érdeklődés hiánya jellemző - fogalmazott. Hozzáfűzte, hogy az Egyesült Államokban töltött tanulmányidő mindkét ország számára hasznos lehet. A projekt ugyanis amerikai tanulmányi lehetőségeket népszerűsít a magyar középiskolások körében.
Barlay Bence, az első előadásnak helyet adó gimnázium igazgatója kiemelte: az újbudai iskola századik születésnapját ünnepli a 2012/213-as tanévben. "Ez az évforduló egybeesik iskolánkban egyfajta megújulással" - mondta, amelynek keretében kiszélesítik a természettudományos oktatást.
Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere megtiszteltetésnek nevezte, hogy a rendezvénysorozat a kerület iskolájában indul útjára. Kitért arra, hogy a rendezvénysorozat találkozik a kormányzat elképzelésével, miszerint a természettudományos és a mérnökképzés erősítésére van szükség. "A jövő oktatóinak, generációjának sorsa, és azt hiszem, az ország jóléte is nagyban azon múlik, hogy ez a képzés milyen színvonalú lesz" - fogalmazott a polgármester.
Az első előadó, Iván Kristóf biomérnök 2011-ben volt Fulbright-ösztöndíjas, családjával együtt nyolc hónapot tölthetett el a kaliforniai Berkeley Egyetemen. Megjegyezte, hogy nagy örömmel vállalta el a nyitóelőadást, amelynek keretében a középiskolások nyelvére próbálja lefordítani a kutatási területét, a hordozható orvosi diagnosztikát.
A programsorozatban hat budapesti és négy vidéki középiskola vesz részt, például a szegedi Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium, a debreceni Ady Endre Gimnázium, a hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium vagy a püspökladányi Karacs Ferenc Gimnázium, Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06