Légicsapás Kunár tartományban
Két NATO-katonát ölt meg egy robbanás Afganisztánban
A NATO két katonájával végzett egy robbanás vasárnap Afganisztán déli részén - jelentette be a katonai szervezet.
2010.09.26 10:25MTIA robbanást egy házi készítésű pokolgép okozta. A katonák állampolgárságát egyelőre nem közölték. Az idei mindeddig az afganisztáni háború legvéresebb éve volt, már több mint 530 külföldi katona esett el a harcokban.
A NATO azt is bejelentette, hogy szombat este légicsapást hajtott végre Kunár tartományban, a pakisztáni határ közelében. A támadás célpontja az al-Kaida terrorszervezet egy magas rangú parancsnoka volt, akinek a házát sikerült megsemmisíteni.
Azt nem közölték, hogy a parancsnok meghalt-e a támadásban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06