Durvul az egyik angliai párt
A brit szélsőjobb "ötlete": sülyesszék el a menekültek hajóit!
Az EU-nak el kellene süllyesztenie az Afrikából Európába menekülő illegális bevándorlók hajóit - mondta a brit szélsőjobb legnagyobb politikai erejének vezetője.
2009.07.09 10:10MTINick Griffin, a Brit Nemzeti Párt (BNP) elnöke a BBC-nek adott interjúban - amely szombaton kerül műsorba, de a közszolgálati tévétársaság szerdán már előzetes részleteket közölt belőle - kijelentette: a párt támogatna olyan uniós intézkedéseket, amelyek célja valamely erő felállítása lenne "a Földközi-tenger lezárására". Hozzátette: a BNP azt is támogatná, ha az EU Olaszországot segítené egy ilyen erő létrehozásában.
Griffin közölte: pártja szerint csak azzal állítható meg a bevándorlás, ha "nagyon keményen fellépnek azokkal szemben, akik idejönnek ... őszintén szólva néhány (menekülteket szállító) hajót el kellene süllyeszteni".
A riporter felvetésére, miszerint valószínűtlen, hogy az EU kész lenne embereket ölni a tengeren, a BNP vezetője azt mondta: ő sem ezt javasolja, hanem azt, hogy a hajókat süllyesszék el, a menekülőknek pedig "dobjanak oda mentőtutajokat, amelyekkel visszamehetnek Líbiába". Líbia a fő kiindulópontja az Európába tartó, jórészt a Szaharától délre fekvő országokból érkező menekülteknek, akik közül tavaly 37 ezren értek partot Olaszországban, 75 százalékkal többen, mint az előző évben - hangzik el a BBC-műsorban.
Griffin az interjúban kijelenti: Európának előbb-utóbb le kell zárnia határait, ellenkező esetben "elözönli a harmadik világ ... őrültség lenne, ha ezt hagynák".
A brit bal- és jobboldal fő pártjai által egyaránt fajgyűlölő politikával vádolt BNP a júniusi európai parlamenti választásokon - most első ízben - mandátumokat szerzett az uniós törvényhozásban, ahová két képviselőt küldhet; egyikük Nick Griffin lesz. A BNP ellen nemrégiben jogi eljárást helyezett kilátásba a brit Esélyegyenlőségi és Emberi Jogi Bizottság, arra hivatkozva, hogy a párt alapszabálya etnikai alapon korlátozza a tagfelvételt.
Griffin - aki tavaly október 23-án felszólalt a Jobbik budapesti nagygyűlésén - a szombaton műsorba kerülő BBC-interjúban elismerte, hogy az Európai Parlamentben nem sikerült pártszövetséget alakítani a hasonló alapállású politikai erőkkel, pedig "kétségtelen, hogy pártcsoport létrehozásával sokkal nagyobb befolyásra lehetett volna szert tenni".
A BNP EP-mandátumot nyert másik képviselőjéről, a 61 éves Andrew Bronsról a brit sajtó megírta, hogy fiatalkorában csatlakozott a Nemzetiszocialista Mozgalomhoz, amelynek tagjai a hatvanas években zsinagógák, zsidó tulajdonú ingatlanok ellen követtek el támadásokat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06