Se ki, se be - Thaiföldet elvágták a külvilágtól
A második repteret is bezárták Bangkokban, megszűnt a légi összeköttetés
A thaiföldi hatóságok felfüggesztették a második bangkoki repülőtér működését is szerda éjjel, mivel a kormányellenes tüntetők azt is blokád alá vették. A két repülőtér bezárásával megszűnt a légi összeköttetés Bangkokkal.
2008.11.27 10:51MTIA kormány azt fontolgatja, hogy rendkívüli állapotot hirdet ki a fővárosban. A thaiföldi főváros nemzetközi repülőtere, a tüntetők ezrei által megszállt Szuvarnabhumi már kedd óta nem fogad és nem indít járatokat.
A régi repülőtér, a belföldi járatokat kiszolgáló Don Muang reptér bezárása előtt még fogadott a Szuvarnabhumiról átirányított járatokat, szerda éjfélkor azonban leállított minden tevékenységet, miután a főbejáratot órák óta tömegesen állták el a korrupcióval vádolt Szomcsai Vongszavat miniszterelnök távozását követelő demonstrálók.
A hadsereg felajánlotta, hogy a légitársaságok rendelkezésére bocsát egy katonai repteret Thaiföld keleti partvidékén. A Bangkoktól 140 kilométerre délkeletre található, egy kifutópályával rendelkező U-Tapao légi bázisról eddig is közlekedtek már rövidebb belföldi járatok és nemzetközi járatok is. A kormányfő csütörtökön rendkívüli kormányülést hívott össze a fővárostól 570 kilométerre északra található Csiangmaiba - közölte egy kormányszóvivő.
A miniszterelnök ebben a városban tartózkodik azóta, hogy egy külföldi útjáról hazatérőben gépe nem szállhatott le Bangkokban, ehelyett egy csiangmai légi támaszponton landolt. A rendkívüli kabinetülésen a miniszterek arról tanácskoznak, hogy rendkívüli állapotot hirdessenek-e ki, s életbe léptessenek-e más, a gyülekezést megtiltó szabályokat. A rendkívüli állapot bevezetése azt jelentené, hogy a kormány bevetheti a hadsereget a közrend helyreállítására, s átmenetileg korlátozhatja a szabadságjogok egy részét.
A thaiföldi sajtóban csütörtökön találgatások láttak napvilágot arról, hogy a miniszterelnök eltávolítja a hadsereg befolyásos főparancsnokát, Anupong Paocsindát, aki előző nap lemondásra szólította fel őt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06