Szíria
Lavrov: február végére halasztják a genfi tárgyalásokat
Az orosz külügyminiszter nem közölte, miért csúszik a béketárgyalás.
2017.01.27 12:30MTIFebruár végére halasztják az ENSZ égisze alatt folyó genfi Szíria-közi tárgyalások újabb fordulóját, amelyet eredetileg február 8-ra tűztek ki - jelentette be az orosz külügyminiszter a szíriai ellenzékkel pénteken Moszkvában megtartott találkozóján.
Szergej Lavrov nem közölte a halasztás okát.
Az orosz fővárosban megrendezett fórumon a szíriai kormánnyal szemben álló azon csoportosulások is megkapták az arab ország Moszkva által kidolgozott alkotmánytervezetét, amelyek nem vettek részt a hét elején megtartott asztanai tárgyalásokon.
Az orosz diplomácia vezetője kijelentette, hogy Oroszország senkire sem kívánja ráerőltetni az alkotmánytervezetet. Mint mondta, a dokumentumban a szíriai kormánynak és ellenzéknek az elmúlt évben az alaptörvényre vonatkozó javaslatait foglalták össze, azzal a céllal, hogy előmozdítsák a genfi tárgyalásokat.
Lavrov ismételten méltatta a kazah fővárosban megtartott egyeztetést, amelynek keretében először ültek egy asztalhoz a szíriai kormány és a fegyveres ellenzék képviselői a hat éve tartó polgárháború kitörése óta, bár nem tárgyaltak közvetlenül.
A moszkvai egyeztetésre 25 ellenzéki képviselőt hívtak meg. Az úgynevezett "rijádi csoport", a Tárgyalási Főbizottság (HNC) lemondta a részvételét, a szíriai kurdok Demokratikus Unió Pártja (PYD) viszont jelezte részvételi szándékát.
A tényleges résztvevők hivatalos listáját nem tették közzé.
Szergej Lavrov kedden hívta meg a szíriai ellenzék minden csoportját Moszkvába, hogy tájékoztassa őket az asztanai tárgyalások eredményeiről.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:41 Brazíliában és Olaszországban képviselik hazánkat a 2025-ös Magyar Ifjúsági Robot Kupa győztesei
- 22:31 NGM: vezetőváltás az N7 Holding élén
- 20:30 Meghalt Ferenc pápa - Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja a pápa halálát
- 18:29 Meghalt Ferenc pápa - A Fehér Ház közleményben fejezte ki részvétét
- 16:28 Meghalt Ferenc pápa - Szerb, boszniai, montenegrói és koszovói reagálás
- 14:27 Meghalt Ferenc pápa - Róma városa elindult a Vatikán felé a pápa halálhírére
- 12:25 Peking szankciókkal válaszolt az amerikai intézkedésekre
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06