Pilótasztrájk
A Lufthansa több mint 900 járatot törölt csütörtöki menetrendjéből.
A pilóták szakszervezetének kétnapos sztrájkja miatt a budapesti járatok sem szállnak fel.
2016.11.23 16:35MTI
A Lufthansa honlapján közölt rendkívüli menetrend szerint az öt Budapest és München, illetve a négy Budapest és Frankfurt között közlekedő járatpár is kimarad a csütörtöki menetrendből a pilóta-szakszervezet (Vereinigung Cockpit - VC) szerda hajnalban elkezdett 48 órás sztrájkja miatt. A légitársaság 912 csütörtökre tervezett járatot törölt, ez 115 ezer utazót érint. A sztrájk két napját együttvéve mintegy 1800 járat marad ki, ami több mint 215 ezer utazónak okoz nehézséget.
A Lufthansa szerdai közleménye szerint egyebek mellett ingyenes átfoglalási lehetőséggel segítik őket, a frankfurti és a müncheni repülőtér térségében pedig elővigyázatosságból lefoglaltak szerda éjszakára csaknem 4 ezer szállodai szobát a járattörlés miatt esetleg hajlék nélkül maradó utazóknak.
A Lufthansa Csoport többi utasszállító tagját (Eurowings, Germanwings, SWISS, Austrian Airlines, Air Dolomiti, Brussels Airlines) nem érinti a munkabeszüntetés. A csoport egészét tekintve a tervezett 3000 járat közül 2012 közlekedik csütörtökön.
A VC éves szinten átlagosan 3,66 százalékos béremelést kér a legutóbbi kollektív szerződés lejártával elkezdődött és 2017 áprilisáig tartó ötéves időszakra a Lufthansa, a Lufthansa Cargo és az Eurowings, illetve a Germanwings diszkont légitársaság mintegy 5400 pilótájának. A munkaadó 2,5 százalékos emelést ajánl és munkaügyi közvetítő bevonását javasolja.
A szakszervezet szerint az ajánlat a Lufthansa Csoport jelentős nyereségére való tekintettel elfogadhatatlan. A munkaadó szerint az elfogadhatatlan, hogy a szakszervezet összességében 20 százalékot meghaladó béremelést követel annak a munkavállalói csoportnak, amely eleve a legnagyobb fizetést kapja a konszern dolgozói közül.
A VC a bérek ügye mellett a korai nyugdíjazási rendszer átalakításával és a menedzsment költségcsökkentési törekvéseivel kapcsolatban is konfliktusba került a Lufthansa vezetésével. A tárgyalások először 2014 tavaszán rekedtek meg, azóta 13-szor sztrájkoltak a Lufthansa pilótái.
A legutóbbi, tavaly szeptemberi sztrájk befejezését bíróság rendelte el, arra hivatkozva, hogy VC követelései a kollektív szerződésben nem szabályozható kérdésekre is kiterjednek és részben azt a célt szolgálják, hogy az érdekképviselet nagyobb beleszólást szerezzen a diszkont üzletág működtetésének alakításában.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06