Matuzsálemek
Szerbiai választások - 100 év felettiek a választói névjegyzéken
A szerbiai választói névjegyzékben több olyan személy is szerepel, aki még a 19. században született, azaz több mint százéves.
2016.05.09 19:25MTIEz nem feltétlenül jelenti azt, hogy választási csalás történt az április 24-i előre hozott parlamenti választásokon vagy korábban, sokkal inkább rámutat a szerbiai választói névjegyzék hiányosságaira, illetve elavultságára - írta hétfőn az Insajder.net.
Az oknyomozó hírportál rámutatott arra, hogy a hivatalos információk szerint a legidősebb szerb ember 107 évesen halt meg tíz nappal ezelőtt, arról pedig nincsenek adatok, hogy jelenleg ki a legidősebb állampolgár az országban. A választói névjegyzékben pedig csak Belgrád területéről legalább 23 olyan személy szerepel, aki az 1800-as évek végén született. Az Insajder.net információi szerint 117, 121 és 127 éves szavazópolgár is az urnák elé járulhatott (volna) a két héttel ezelőtti voksoláson, arról viszont nincsenek adatok, hogy valóban szavaztak volna ezek az emberek.
Az adatok azonban azért is adnak okot az aggodalomra - vélték az oknyomozó hírportál újságírói -, mert a választói névjegyzék elavultsága miatt nem lehet pontosan tudni, hogy hány szavazásra jogosult állampolgár él az országban, ez pedig lehetőséget biztosít a visszaélésekre. A köztársasági választási bizottság hivatalos adatai szerint a 7,2 milliós nyugat-balkáni országnak 6 739 441 választópolgára van.
A választói névjegyzékért az államigazgatási minisztérium felel, ott azonban az Insajder.net újságíróinak azt mondták: mindent megtesznek a hiányosságok felszámolása érdekében, és különböző szervektől kérték is a 90 év feletti választópolgárok ellenőrzését, a felelősség tehát nem őket terheli.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Gazdaságpolitikai váltást sürget a Mi Hazánk
- 20:53 A kórházban meghalt az a férfi, aki a TEK intézkedése közben sebesült meg
- 18:51 Szakértői vizsgálatnak vetik alá a koronavírus-járvány ellen használt vakcinákat
- 16:50 Világháborús légibomba került elő a városligeti hőlégballon közelében
- 14:45 Erős földrengés rázta meg Isztambult - pánik és evakuálás a metropoliszban
- 12:42 Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia
- 10:37 Tömegmészárlás turisták ellen Kasmírban - legalább 27 halott egy terrortámadásban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06