Illegális bevándorlás
Készenlétbe helyezték a rendőröket Idomeninél
Olyan hírek kezdtek terjedni a görögországi Idomeniben, hogy kedden megnyílhat a macedón határ. A Szkai nevű görög tévéadó úgy értesült, hogy mind a görög, mind pedig a macedón rendőrség készenlétben van.
2016.04.12 13:04MTI
A biztonsági erők szerint a híreket a migránsokat segítő önkéntesek és aktivisták terjesztik. A rendőrség ugyanakkor legfeljebb igazoltathatja az önkénteseket, mást nem tehet. A híresztelés pedig szájról szájra terjed.
"A civilszervezetek gombamód szaporodnak Idomeniben" - panaszkodott a település polgármestere a Szkainak.
Vasárnap egy arab nyelvű szórólap miatt rohamozták meg a migránsok a határkerítést, amit a macedón biztonsági erőknek könnygáz, villanógránát és gumilövedék bevetésével sikerült megfékezniük. Emberi jogi szervezetek szerint az akcióban mintegy 300 migráns és 23 rendőr sebesült meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06