Szörnyű
Meghalt a megerőszakolt és felgyújtott indiai lány
Az eset a főváros egyik külterületi részén történt. A lányt házuk tetőteraszán erőszakolták meg. A feltételezett tettest - egy húsz év körüli férfit - a rendőrség őrizetbe vette.
2016.03.09 09:19MTIMeghalt Indiában az a tizenéves lány, akit a hét elején megerőszakoltak és felgyújtottak - közölte szerdán a rendőrség.
Jadram Szingh, Uttar Prades szövetségi állam rendőrparancsnoka elmondta, hogy a lány a kórházban belehalt égési sérüléseibe.
Az eset a főváros egyik külterületi részén történt. A lányt házuk tetőteraszán erőszakolták meg. A feltételezett tettest - egy húsz év körüli férfit - a rendőrség őrizetbe vette.
A lányra szülei hétfőn este találtak rá súlyos égési sérülésekkel, miután a tetőről segítségért kiáltozott. Testének 95 százaléka megégett, kórházba szállították, ahol azonban életét nem sikerült megmenteni.
Indiában 2012-ben autóbuszon csoportosan megerőszakoltak egy fiatal nőt, aki belehalt sérüléseibe. A történtek hatalmas botrányt kavartak. Hatására az ázsiai országban megduplázták a nemi erőszak és más szexuális bűncselekmények büntetési tételeit, s akkor került napirendre az is, hogy különösen súlyos bűncselekmények esetében fiatalkorúakat is felnőttként kellene elítélni.
Egyedül 2014-ben több mint kétezer nemi erőszakot jegyeztek fel Újdelhiben, míg országszerte 37 ezer esetet regisztráltak. Segélyszervezetek szerint azonban a ilyen támadások nagy része nem jut a hatóságok tudomására.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06