Illegális bevándorlás
Európai szolidaritásra figyelmeztetett az SPÖ frakcióvezetője
Nem fogadható el, hogy Magyarország, Lengyelország, Szlovákia vagy Románia kivonja magát az európai szolidaritás alól.
2015.12.12 14:21MTIAndreas Schieder, az Osztrák Szociáldemokrata Párt (SPÖ) frakcióvezetője még attól sem riadna vissza, hogy befagyasszák az ezen országoknak szánt uniós pénzek kifizetését.
A politikus a Der Standard című osztrák újság szombati számában megjelenő interjújában hangsúlyozta, hogy a menekültek jelentette terheket nem viselheti egyedül Ausztria, Svédország és Németország.
Az Osztrák Néppárt (ÖVP) frakcióvezetője, Reinhold Lopatka szerdára tervezett budapesti látogatásával kapcsolatban Schieder úgy ítélte meg, hogy a néppárti delegációnak teljes határozottsággal el kellene mondania Orbán Viktor kormányfőnek, hogy mi az elvárás Magyarországgal szemben.
Schieder az osztrák kormánykoalíció nehézségeiről szólva nehezményezte, hogy az ÖVP Orbán Viktorral egyeztet, miközben bírálja az osztrák kancellárt, amiért német kereszténydemokrata politikusokkal keresi a megoldást.
A politikus véleménye szerint a spielfeldi határnál zajló kerítésépítés csupán "szimbolikus" tett, amivel nem lehet megoldani a problémát, ehelyett nemzetközi összefogásra van szükség.
Reinhold Lopatka néppárti frakcióvezető az újság pénteki számában megjelent interjújában kijelentette: csekély elvárásai vannak már az uniós megoldásokkal kapcsolatban. Az uniós politika, a szolidaritás és a kompromisszumkeresés a menekültkérdés megoldásában kudarcot vallott, hiszen a migránsválság megmutatta az unió lehetőségeinek határait - mondta.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06