Feloldották a tilalmat
Négy évtizedes tiltás után engedélyezik a fotózást a fehér házi látogatóknak
A washingtoni Fehér Ház közölte, hogy szerdától - négy évtizedes tiltást feloldva - engedélyezik a fotózást az épületben szervezett látogatáson részt vevők számára, s egyúttal rögtön arra buzdította az amerikai elnöki rezidenciát felkeresőket, hogy osszák meg ott készített képeiket a közösségi oldalakon.
2015.07.01 17:14MTIA lépést Michelle Obama first lady jelentette be az Instagram fotó- és videomegosztó oldalon közzétett üzenetében. "Ha vettél már részt fehér házi látogatáson, biztosan láttad ezt a feliratot" - mondta Michelle Obama egy papírt feltartva, amin az volt olvasható: "Tilos a fotózás és a közösségi média használata". "Hát, többet már nem fogod" - folytatta a first lady, majd nevetve eltépte a feliratot.
A Fehér Ház pedig az Instagramon, a Twitteren és más közösségi médiákon arra buzdította a látogatókat, hogy osszák meg a fotótilalom feloldása után ott készített képeiket.
A tiltást eredetileg azért léptette életbe az elnök biztonságáért felelős szolgálat, a Secret Service, mert potenciális biztonsági kockázatnak tartotta a látogatók által készített fotókat. A Fehér Ház azt nem részletezte, hogy milyen megfontolásokból döntöttek a tiltás feloldásáról.
Mindazonáltal a szelfibotokat és a három hüvelyknél (7,6 centiméter) hosszabb lencsékkel rendelkező fényképezőgépeket továbbra sem lehet majd bevinni az elnöki rezidenciára. Az a szabály sem változik, hogy a Fehér Házba látogatni kívánók csak kongresszusi képviselőkön vagy fehér házi tisztségviselőkön keresztül tudnak időpontot foglalni a szervezett látogatásra.
A Secret Service néhány órával a fotótilalom feloldása előtt egyébként azt jelentette be, hogy szigorítják a Fehér Ház védelmét: ideiglenes jelleggel hegyes, éles fém csúcselemeket helyeznek el az épületet körülvevő fekete kerítés tetejére, hogy megakadályozzák az utóbbi időben elszaporodott birtokháborításokat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06