Határzár
Brit politikus: az illegális bevándorlás vált a legnagyobb válsággá az EU-ban
Ma már nem Görögország, hanem az illegális bevándorlás a legsúlyosabb válság az Európai Unióban.
2015.06.24 13:55MTIKeith Vaz, a brit alsóház belügyi bizottságának elnöke a BBC televíziónak nyilatkozva kijelentette: a franciaországi Calais-ban - a Nagy-Britannia és Franciaország közötti tengeri személy- és teheráru-forgalom legnagyobb forgalmú kikötőjében - ezrével várakozó bevándorlók saját bevallásuk szerint is azért akarnak Nagy-Britanniába jutni, mert úgy tudják, hogy ott könnyen vállalhatnak illegálisan munkát.
A munkáspárti politikus szerint azonban Nagy-Britannia "nagyon világos" üzenete az, hogy az illegális bevándorolókat megállítják és kitoloncolják, az őket alkalmazók ellen pedig büntetőeljárás indul.
A konzervatív párti brit kormány már a májusi parlamenti választások után bejelentette, hogy bűncselekménnyé kívánja nyilvánítani a jogcím nélküli bevándorlók illegális nagy-britanniai munkavégzését. A nekik folyósított bér a benyújtott törvénytervezet alapján bűncselekményből származó jövedelemnek minősül, és a brit hatóságok ennek alapján lefoglalhatják e jövedelmeket.
David Cameron miniszterelnök a tervezetet ismertetve hangsúlyozta: a fő célkitűzés az, hogy Nagy-Britannia a jelenleginél kevésbé vonzó célországa legyen az illegális bevándorlóknak.
A brit kormány emellett bűncselekménnyé kívánja nyilvánítani azt is, ha a brit munkaközvetítő ügynökségek csak külföldön toboroznak munkaerőt nagy-britanniai állásokra, anélkül, hogy ezeket a munkahelyeket Nagy-Britanniában, angol nyelven is meghirdetnék.
Az alsóház belügyi bizottságának vezetője a BBC-nek szerdán azonban kijelentette: a Calais-ban most már állandósult kaotikus helyzet alapján úgy tűnik, hogy ezeknek az intézkedéseknek az üzenete "nem ment át olyan egyértelműen, ahogy szerettük volna".
Keith Vaz szerint a másik fő probléma az, hogy jóllehet a brit kormány az elmúlt egy évben több mint 20 millió fontot (csaknem 9 milliárd forintot) költött a calais-i közös brit-francia határrendészeti infrastruktúra fejlesztésére, a jelek szerint azonban ennek nincs érzékelhető foganatja.
A bizottsági elnök hozzátette: ez nem is csoda, hiszen ha a migránsok eljutnak Calais-ig, "akkor már túl késő".
Keith Vaz szerint ugyanis ez nem brit és francia, hanem EU-szintű probléma, amelynek kezelését abban a pillanatban kell elkezdeni, amikor a migránsok először EU-területre lépnek.
A parlament belügyi bizottságának elnöke kijelentette: az Európai Unió legnagyobb válsága ma már a migrációs válság, és nem az, hogy Görögország távozik-e az euróövezetből.
A brit belügyminisztérium legfrissebb statisztikája szerint 2015 első fél évében 19 ezer illegális határátlépést sikerült megakadályozni csak a Csatornán keresztül, kétszer annyit, mint a tavalyi azonos időszakban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06