Hideg volt

Kissé megfagyva, de lézershow-val indította az évet Kolozsvár, Európa 2015-ös Ifjúsági Fővárosa

Látványos tűzijátékkal és lézershow-val köszöntötte az új évet Kolozsvár, mely 2015-ben Európa Ifjúsági Fővárosa.

2015.01.01 12:59MTI

A dermesztő hideg ellenére több ezren gyűltek éjfélre Kolozsvár főterére, ahol Emil Boc polgármester indította el az ifjúsági főváros programsorozatát. A polgármester ez alkalommal jelentette be, hogy július 30. és augusztus 2. között a svéd Avici és a francia David Guetta is koncertezik a városban.

A bejelentést megelőzően a dán The Asteroid Galaxy Tour együttes szórakoztatta a közönséget. A polgármesteri hivatal 700 üveg pezsgőt bontott a szabadban szilveszterezők számára.

Az Európai Ifjúsági Fórum 2012 novemberében ítélte Kolozsvárnak a 2015-ös európai ifjúsági fővárosi címet, melyet eddig a hollandiai Rotterdam, az olaszországi Torino, a belgiumi Antwerpen, a portugáliai Braga, a szlovéniai Maribor, és a görögországi Szaloniki viselhetett egy-egy évig.

A város a magyar fiatalokból álló PONT Csoport kezdeményezésére és irányításával készítette el a pályázatát, mellyel 11 vetélytársát előzte meg. A cím elnyerése után a város ifjúsági szervezetei megalakították a Share Szövetséget, mely a város önkormányzatával társulva több mint ezer programot készített elő az ifjúsági főváros programsorozatra.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.