Függetlenség kérdőjelekkel
Skócia: vagy a font, vagy az EU!
Egyetlen ország sem lépett még be úgy az EU-ba, hogy a csatlakozás időpontjában egy másik ország pénzét használta.
2014.09.03 03:37MTI
Skócia nem léphet be önálló tagországként az Európai Unióba, ha függetlenné válik, és utána az Egyesült Királyság fennmaradó részének hozzájárulása nélkül, egyoldalúan megtartja fizetőeszközéül a fontot - mondta kedden a brit pénzügyminiszter-helyettes.
Danny Alexander, aki maga is skót, a skóciai függetlenségi népszavazás lehetséges következményeiről tartott előadást kedd este az egyik legtekintélyesebb londoni politikai elemzőműhely, a Királyi Külügyi Intézet - székháza után közkeletű nevén a Chatham House - közönsége előtt.
Kijelentette: elszakadása esetén Skóciának el kellene döntenie, hogy egyoldalúan tovább használja-e a fontot, ahogy például Panama használja az amerikai dollárt, vagy csatlakozik az EU-hoz. Danny Alexander szerint "a kettő együtt nem megy", mivel ez összeegyeztethetetlen az uniós szabályokkal. Egyetlen ország sem lépett még be úgy az EU-ba, hogy a csatlakozás időpontjában egy másik ország pénzét használta - tette hozzá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06