Nem boldogulnak a tűzoltók
Tűz Jeruzsálemben
A tűz egyszerre hat tűzfészekből indult, ezért a hatóságok nem zárják ki, hogy gyújtogatás történt.
2014.06.25 17:58MTI
Tűz ütött ki Jeruzsálemben, a tűzoltók egyelőre nem tudták megakadályozni a lángok terjedését - közölte szerda délután az izraeli tízes tévécsatorna.
A tűz Jeruzsálem nyugati részén egy erdős területen egyszerre hat tűzfészekből indult, ezért a hatóságok nem zárják ki, hogy gyújtogatás történt. Kiürítettek több lakónegyedet és a Jad Vasem holokauszt-emlékmúzeumot, amelynek területe szintén veszélybe került.
A levegőből hat repülőgépről oltják a száraz és meleg időben gyorsan terjedő tüzet. A területen harminc tűzoltó egység dolgozik folyamatosan, de mindeddig nem sikerült megfékezni a lángokat. A környékem megszűnt az áramszolgáltatás. A tűz lakóházak felé is terjed, de az ott lakókat sikerült időben kimenekíteni.
A mentőszolgálatot is készenlétbe helyezték, de csak néhány embert ápolnak enyhe füstmérgezéssel. A szél iránya folyamatosan változik és ezért nem lehet megjósolni, hogy merre terjednek tovább a lángok.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06