Kínában
Megakadályozták a hulladékégető megépítését - erőszakba torkollott a tüntetés
Az összecsapásoknak mindkét oldalon egy-egy súlyos sérültje van, egyikük már túl van az életveszélyen. A dühös tömeg több mint 30 autót borított fel.
2014.05.11 11:52MTI
Tíz tüntető és 29 rendőr megsérült abban a tüntetésben, amellyel a lakosság sikeresen megakadályozta egy környezetszennyezőnek vélt beruházás megkezdését a kelet-kínai Hangcsou városban - jelentette a kínai média vasárnap.
Az összecsapásoknak mindkét oldalon egy-egy súlyos sérültje van, egyikük már túl van az életveszélyen. A dühös tömeg több mint 30 autót borított fel, két rendőrségi járművet felgyújtott, négyet megrongált. A helyszínre 700 rendőrt vezényeltek ki.
Csöcsiang tartomány székvárosának vezetése végül úgy döntött, hogy a közvélemény támogatása nélkül nem kezdi meg a tervezett hulladékégető megépítését. Erről a helyi kerületi párttitkár, Hszü Veng-kuan biztosította az embereket.
A városvezetés áprilisban tette közzé elképzelését a hulladékkezelés nyomasztó gondja miatt kiemelt beruházásként kezelt létesítmény megépítésére. A kiszemelt helyszín közelében élők azonban több alkalommal is felvonulásokon adtak hangot ellenzésüknek.
A hétvégi tüntetés résztvevői a Hangcsou-Anhuj autópálya kereszteződéséhez vonultak, akadályozva a forgalmat és itt kerültek összeütközésbe a rendfenntartókkal. A tiltakozók helyi idős szerint vasárnap reggel hagyták el a helyszínt.
A városi illetékesek szerint a helyzet egyelőre csak átmenetileg oldódott meg, mivel a település négy hulladékégetője nem győzi a keletkezett lakossági szemét feldolgozását. Most építész és környezetvédő szakértők, továbbá iparági szakemberek bevonását tervezik azért, hogy a lakosság képviselőivel sikerüljön mégis elfogadtatni az eddigi legkorszerűbb üzem létesítését.
Kínában mind gyakoribbak a hasonló tiltakozások. A múlt hónap elején például egy paraxilénes dél-kínai vegyi üzem megépítése ellen lázadtak fel Maoming város lakói. Több mint ezren vonultak az utcákra, megrongáltak rendőrautókat, a kormányzati épületet dobálták. A helyi vezetés végül itt is elállt a tervezett gyár megépítésétől. Tizennyolc rendbontót őrizetbe vettek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:41 Brazíliában és Olaszországban képviselik hazánkat a 2025-ös Magyar Ifjúsági Robot Kupa győztesei
- 22:31 NGM: vezetőváltás az N7 Holding élén
- 20:30 Meghalt Ferenc pápa - Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja a pápa halálát
- 18:29 Meghalt Ferenc pápa - A Fehér Ház közleményben fejezte ki részvétét
- 16:28 Meghalt Ferenc pápa - Szerb, boszniai, montenegrói és koszovói reagálás
- 14:27 Meghalt Ferenc pápa - Róma városa elindult a Vatikán felé a pápa halálhírére
- 12:25 Peking szankciókkal válaszolt az amerikai intézkedésekre
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06