Az ENSZ-re várnak
Szíria: az ellenzék egyelőre kivár
Az SZNK néhány órával korábban azt állította, hogy visszamondja a szíriai válság megoldását célzó konferencián való részvételt, ha Ban Ki Mun közép-európai idő szerint 20 óráig nem vonja vissza Iránt meghívását a találkozóra.
2014.01.21 03:24MTI
A Szíriai Nemzeti Koalíció (SZNK) Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár következő nyilatkozatától teszi függővé, hogy részt vesz-e az eheti genfi békekonferencián - jelentette be hétfőn este az ellenzéki ernyőszervezet. Az SZNK néhány órával korábban azt állította, hogy visszamondja a szíriai válság megoldását célzó konferencián való részvételt, ha Ban Ki Mun közép-európai idő szerint 20 óráig nem vonja vissza Iránt meghívását a találkozóra.
Ban vasárnap jelentette be, hogy meghívja a konferenciára a Bassár el-Aszad szíriai elnök legfőbb támogatójának számító Iránt. Az ENSZ-főtitkár azt mondta, Irán elfogadta a 2012-es Genf-1 békekonferencián lefektetett elveket, amelyek szerint nemzeti egységkormányt kell felállítani Szíriában. Teherán később ennek ellentmondó nyilatkozatot tett, amit Ban szóvivője sajnálatosnak nevezett. Az SZNK és az Egyesült Államok a meghívás visszavonását követelte.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06