Másodszor is
Izrael újabb sikeres rakétakísérletet hajtott végre
Másodjára tesztelték sikeresen a Hec 3 (Nyíl) elnevezésű új, nagy hatótávolságú légvédelmi elfogórakétát Izraelben pénteken.
2014.01.03 14:19MTI
A teszt alkalmával az Izraeli Rakétavédelmi Szervezet és az amerikai Rakétavédelmi Ügynökség a Földközi-tenger felett próbálta ki az elfogórakétát - olvasható az izraeli védelmi minisztérium által kiadott sajtóközleményben. Ez volt február óta a második kísérlet, amelyet az eszközzel végrehajtottak.
A mostani teszt során nem lőttek ki támadórakétát. A védelmi tárca a vele együttműködő amerikai hivatallal és a Boeing repülőgépgyárral közösen fejlesztette ki az új rendszert, a projektet az Israeli Aerospace Industries nevű izraeli vállalat felügyeli.
A zsidó állam háromszintű rakétapajzsot épít ki: a Vaskupola nevű rendszer rövid távról, 40 kilométernél közelebbről érkező rakétákat tud kilőni, a Dávid parittyája vagy Varázspálca nevű pajzs közepes hatótávolságú rakétákat semlegesít, hosszabb távolságra pedig a már egy évtizede használatra kész Hec rakéták feladata a védekezés.
Az utóbbiakat arra szánták, hogy nagy magasságban megsemmisítsék az Izrael felé tartó nagy hatótávolságú - izraeli feltételezés szerint várhatóan iráni és szíriai – rakétákat. A kormány jelentése szerint az előző, több mint tíz évvel ezelőtt telepített nagy hatótávolságú rendszer (Hec 2) éles helyzetben 90 százalékos hatékonysággal működik.
Hivatalos források szerint a Hec 3 a következő év folyamán állhat rendszerbe. Izrael és az Egyesült Államok 1988 óta dolgozik az eszköz fejlesztésén. Washington szerint egy jól működő izraeli rakétavédelmi rendszer segíthet megelőzni nagyobb szabású közel-keleti háborúk kirobbanását. A pénteki kísérlet egyébként egybeesik John Kerry amerikai külügyminiszter térségbeli látogatásával, aki izraeli és palesztin vezetőkkel tárgyal.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06