Egy szövetségi területen
Már Ausztrália egy részén is házasodhatnak azonos nemű párok
Az Ausztrál Fővárosi Terület törvényhozói 9-8 szavazati aránnyal fogadták el a jogszabályt. A nyilvános szavazáson jelen levő mintegy 200 fős tömeg nagy ovációval fogadta az eredményt.
2013.10.22 11:03MTI
Törvényt fogadott el Ausztráliában az azonos nemű párok házasságának engedélyezéséről kedden a fővárost, Canberrát magában foglaló szövetségi terület parlamentje.
Az Ausztrál Fővárosi Terület törvényhozói 9-8 szavazati aránnyal fogadták el a jogszabályt. A nyilvános szavazáson jelen levő mintegy 200 fős tömeg nagy ovációval fogadta az eredményt.
Ez az első eset, hogy Ausztráliában - egyelőre csak helyi közigazgatási szinten - lehetővé teszik a meleg párok házasságát. A jogszabály értelmében legkorábban decemberben tarthatnak esküvőket az azonos nemű párok az Ausztrál Fővárosi Területen, hacsak a szövetségi kormány addig meg nem semmisíti a törvényt. Ezt a legfelsőbb bíróság határozatával vagy a szövetségi parlamentben tartandó szavazással teheti meg.
George Brandis szövetségi főügyész máris jelezte, hogy alkotmányellenesnek tartja a helyi szinten elfogadott jogszabályt és hangsúlyozta, hogy Ausztráliának országos szinten egyforma házassági törvényekre lenne szüksége. Tony Abbott miniszterelnök ellenzi a melegházasságok engedélyezését, és tavaly két erre vonatkozó törvénytervezetet is meghiúsított a szövetségi parlamentben.
Rodney Croome, egy ausztrál melegjogi szervezet igazgatója közölte: legalább 500 homoszexuális pár tervezi, hogy amint lehet, Canberrába utazik házasságot kötni.
Az ázsiai-csendes-óceáni térségben Új-Zélandon legalizálták először az azonos neműek házasságát áprilisban. A világon mintegy 15 országban köthetik össze életüket hivatalosan is a meleg párok, köztük Spanyolországban, Svédországban, Kanadában és az Egyesült Államok 14 szövetségi államában.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06