Borzalmas a helyzet Kairóban
A Vatikán az egyiptomi helyzet rendezését szorgalmazza
A Vatikán az Egyiptomban kialakult "borzalmas helyzet" párbeszédes rendezését szeretné, az egyiptomi kopt ortodox egyház pedig az egyiptomi rendfenntartó erőket biztosította támogatásáról, elítélve a "terrorista cselekményeket".
2013.08.19 21:44MTI
Leonardo Sandri bíboros, a Vatikán Keleti Egyházak Kongregációjának prefektusa a Vatikáni Rádiónak adott nyilatkozatában leszögezte: a Szentszék azt szeretné, ha az Egyiptomban kialakult rettenetes helyzetet a párbeszéd és a megbékélés útján sikerülne megoldani.
A katolikus főpap elfogadhatatlannak nevezte, hogy keresztény templomokat rongáltak meg az országban. Leszögezte: Egyiptom csak az emberi megbecsülés és a vallásszabadság szellemében lesz képes újjászületni. Egyetlen vallás sem szíthat háborút és az erőszakot - hangsúlyozta Sandri bíboros.
Az egyiptomi kopt ortodox egyház feje, II. Tavadrosz az Asianews hírportál által nyilvánosságra hozott közleményében azt szögezte le, hogy egyháza határozottan támogatja a rendfenntartó erőket, a hadsereget és az egyiptomi nép más intézményeit a "fegyveres erőszakot" alkalmazó "terrorista csoportokkal" szembeni fellépésükben. II. Tavadrosz elítélte azokat a "terrorcselekményeket", amelyek az állam és az egyházak békés viszonyát rombolják.
Kapcsolódó írások:
- Az arab államok készek kárpótolni Kairót, ha csökken a nyugati támogatás
- Továbbra is fogva tartják Murszi volt egyiptomi elnököt
- Könnygáz, halál a rabszállító autóban - ellentmondásos magyarázatok
- Betiltották a lakóhelyi milíciákat Egyiptomban
- Nem nyugszanak a kedélyek - újabb tüntetéseket tervez a Muzulmán Testvériség
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06