Egy üdülőövezetre is átterjedtek a lángok
Tűz ütött ki Marathón közelében, több embert ki kellett telepíteni
Tűz ütött ki a világhírű görögországi település, Marathón közelében egy faluban, a lángok egy üdülőövezetre is átterjedtek, és több embert ki kellett telepíteni
2013.08.05 16:46MTI
A helyi tűzoltóság információi szerint a tűz a Marathón melletti kis faluban, Avrában, Athéntól mintegy 50 kilométerre keletkezett. A lángok egyes források szerint két - szemtanúk szerint összesen három - házat rongáltak meg, sokan otthonaik elhagyására kényszerültek. Eddig hozzávetőleg 50-60 embernek kellett elhagynia hétvégi házát - közölte a rendőrség.
A helyszínen négy tűzoltó repülőgép, négy helikopter és több mint 60 tűzoltó dolgozott a tűzvész megfékezésén, de az erős széllökések miatt a lángok egyelőre terjednek. Görögországban gyakoriak a nyári erdő- és bozóttüzek, az okok általában a magas hőmérsékletre, a viharos szelekre, a szárazságra, vagy gyújtogatásra vezethetők vissza.
Az utóbbi években jegyzett legsúlyosabb tűzvész még 2007-ben történt, ennek során 10 nap alatt több mint 70 ember vesztette életét.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06