"Németország jó sorsáért"
A német liberálisok folytatnák a CDU/CSU-val fennálló koalíciót
A német szövetségi kormány kisebbik pártja Nürnbergben tartott kongresszusán szombaton hitet tett a kereszténydemokratákkal fennálló koalíció folytatása mellett.
2013.05.04 17:49MTIPhilipp Rösler, a liberális Szabad Demokrata Párt (FDP) elnöke beszédében kizárta a szociáldemokratákkal (SPD) vagy a Zöldekkel való kormányzati összefogás gondolatát. "Azért fogok küzdeni, hogy ez a két párt soha ne jusson döntési pozícióba Németországban" - jelentette ki a pártelnök mintegy 660 kongresszusi küldött előtt.
Rösler azzal vádolta a két ellenzéki pártot, hogy hatalomra jutásuk esetére 40 milliárd eurót meghaladó volumenű adóemelést sóznának a németek nyakába. Ráadásul - folytatta a liberálisok elnöke - egy SPD-Zöldek győzelemmel Berlin visszatérne az adósságcsinálás politikájához, ami igencsak megnehezíteni az euró stabilizálását célzó erőfeszítéseket.
A jelenlegi koalíciós partnerről, a CDU/CSU-ról szólva Rösler kijelentette: pártja nem az uniópártok iránt érzett "szeretetből és vonzódásból" akarja folytatni a közös kormányzást, hanem mert "a jelenlegi koalíció a záloga annak, hogy Németországnak jól megy a sora".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06