Kövekkel és petárdákkal dobálóztak
Szélsőbaloldali tüntetők randalíroztak Hamburgban és Berlinben is
Berlinben és Hamburgban is erőszakos incidensekbe torkollott szerda este a német szélsőbaloldali tüntetők úgynevezett forradalmi május 1-jei felvonulása.
2013.05.02 07:54MTIA tüntetők kövekkel és petárdákkal dobálták meg a rendfenntartókat. A rendőrség közlése szerint azonban az elmúlt évekhez képest mindkét városban kevesebb kárt okoztak.
Hamburgban a mintegy 1400 fős menetet a rendőrség saját közlése szerint kevéssel este 9 óra előtt feloszlatta, miután a tüntetők kövekkel, üvegpalackokkal és tűzijáték eszközökkel dobálták meg az eseményt kísérő rendőröket. A rendfenntartók egy rövid ideig vízágyút is bevetettek a randalírozókkal szemben. A rendőrség szóvivője azonban őrizetbe vételekről nem tudott beszámolni.
Berlinben a szélsőbaloldali csoportok mintegy 6000 tagja a főként bevándorlók lakta Kreuzberg kerületből a belvárosig vonult, de a menet útvonala mentén csak néhány incidens történt. "Egy autót felborítottak, egy bankfiók kirakatát bezúzták és a rendőröket dobálták" - mondta el egy rendőrségi szóvivő. Őrizetbe vételekről itt sem adtak hírt.
Kreuzbergben egyébként délután mintegy 40 ezren tartottak jó hangulatú majálist a május 1-jei összecsapások hagyományával szakítani kívánó helyiek kezdeményezésére.
A német szakszervezeti szövetség (DGB) csaknem 450 május 1-jei rendezvényén országszerte több mint 400 ezren vettek részt szerdán, s a szakszervezetek élesen bírálták a Merkel-kormány uniós politikáját, hangsúlyozva, hogy a megszorítások helyett a jóléti állam stabilizálására kell törekedni az euróövezeti válság kezelésében.
Több német városban szélsőjobboldaliak, és ellenük tüntetők is felvonultak. Országszerte hétezer rendőrt mozgósítottak az esetleges összetűzések megakadályozására. A berlini Schöneweide városrészben, a neonáci szubkultúra egyik központjában a rendőrség könnygáz és vízágyú bevetésével tartotta távol az NPD 500 szimpatizánsának felvonulásától a menet feltartóztatására összesereglett körülbelül kétezer ellentüntetőt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06