Oslóban
Az EU megosztottságának veszélyeire figyelmeztetett Andor László
Az ifjúsági garanciaprogramok mielőbbi megvalósítása mellett érvelt Andor László uniós biztos a norvég fővárosban, a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) európai regionális csúcsán.
2013.04.09 14:33MTI"A józan ész azt diktálja, hogy mindenekelőtt a fiatalok számára hozzunk létre munkahelyeket. Az Európai Unió nem lehet megosztott ebben a kérdésben. Ha erre a célra fordítjuk forrásainkat, elkerülhetjük, hogy a későbbiekben jóval magasabb gazdasági és szociális árat fizessünk a mulasztásokért" - fogalmazott Andor László foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi befogadásért felelős uniós biztos.
Kiemelte, hogy az Európai Bizottság és az Európai Tanács által is támogatott kezdeményezés, az Ifjúsági Garancia megvalósításához a következő uniós költségvetési ciklusban 6 milliárd euró áll majd rendelkezésre. Andor László szerint a válságkezelés során olyan stratégiát érdemes követni, amely a fiskális kiigazításért tett erőfeszítések mellett legalább ugyanakkora fontosságot tulajdonít a munkahelyteremtésnek és a szociális feszültségek enyhítésének.
A magyar biztos tájékoztatta a nemzetközi intézmények képviselőit, hogy az uniós állam- és kormányfők a júniusi brüsszeli csúcstalálkozóján alakítják majd ki álláspontjukat a gazdasági integráció szociális szempontjairól.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06