Obama 155 millió dollárt szabadított fel
Washington további humanitárius segélyt nyújt Szíriának
Barack Obama amerikai elnök kedden bejelentette, hogy további jelentős humanitárius segítséget nyújt Szíriának, és felszólította a példa követésére a nemzetközi közösséget.
2013.01.29 20:12MTIObama 155 millió dollárt szabadított fel élelmiszer- és gyógyászati segélyre, továbbá ruházatra; az összegből egyaránt jut a hazájukban maradt szíriaiaknak és a határon túlra menekülteknek - mindezt az amerikai elnök arabul feliratozott videoüzenetben jelentette be, közvetlenül megszólítva a szíriai népet.
Az elnök sürgette a nemzetközi közösséget, hogy segítsék az ENSZ törekvését, a szervezetnek ugyanis nincs kellő anyagi forrása a 4 millió nélkülöző és a 700 ezer menekült ellátására.
Obamát bírálták korábban azért, mert nem nyújt kellő támogatást a Bassár el-Aszad szíriai elnök uralma megdöntéséért harcoló felkelőknek. Az elnök elmondta: azzal a dilemmával küzd, hogy ha az Egyesült Államok beavatkozna katonailag a 22 hónapja dúló polgárháborúba, azzal vajon segítene-e megoldani a véres konfliktust vagy rontana a helyzeten.
Az ENSZ szerint több mint 60 ezer életet követeltek eddig a harcok. A világszervezet nagyjából egymilliárd dollárra becsüli a menekültek ellátásának költségeit, és további 519 millió kellene a Szírián belüli támogatásra.
Kedden Kuvaitban egy humanitárius donorkonferencián 77 muzulmán szervezet 182 millió dollárt ajánlott fel a szíriai polgári lakosság megsegítésére. Az Európai Bizottság kedden jelezte, hogy 100 millió euróval egészíti ki a szíriai polgári lakosságnak szánt segélyét.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06