Két halasztás is volt
Mikó-per - várhatóan átkerül a román legfelső bíróságra
Várhatóan a román legfelső bíróságra kerül át a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium épülete ügyében indított per, miután az egyik vádlott parlamenti képviselő lett.
2013.01.15 15:29MTIEzt maga az érintett, Markó Attila közölte kedden - a decemberi romániai parlamenti választásokon nyert törvényhozói mandátumot.
Tájékoztatása szerint a keddi fellebbviteli tárgyalásra az ügyvédje iktatott egy iratot, amelyben értesítette a ploiesti táblabíróságot parlamenti mandátumáról.
A Mikó-perben Markó Attilát és Marosán Tamást, az Erdélyi Református Egyházkerület volt jogi tanácsadóját első fokon három-három év letöltendő börtönbüntetésre ítélte a buzaui bíróság amiatt, hogy egy romániai restitúciós bizottság tagjaként visszaszolgáltatták a református egyháznak a Háromszék legjelentősebb tanintézményének otthont adó iskolaépületet. Silviu Clim, a román igazságügyi minisztérium volt jogi tanácsadóját - aki a restitúciós bizottság harmadik tagja volt - három év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték.
Markó Attila szerint a táblabíróság megvizsgálja a dokumentumokat, és várhatóan a következő napokban áthelyezik az ügyet a legfelső bíróságra, így valószínűleg legközelebb ez a testület fogja már beidézni őket.
Hozzátette, hogy a per várhatóan folytatódni fog a fellebbezéstől. A három vádlottat júniusban ítélte el a buzaui bíróság, majd a per a vádlottak fellebbezése nyomán a táblabíróságra került, amely eddig egyszer sem tárgyalta érdemben az ügyet, miután kétszer is halasztást rendelt el a bíróság.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06