Új, fiatalabb politikusok
Átalakult az indiai kormány
Átalakította kormányát Manmohan Szingh indiai miniszterelnök; új, fiatalabb politikusok kerültek a zömében igen idős emberekből álló testületbe.
2012.10.28 17:00MTIA változás szakértők szerint már régen szükséges volt. Úgy vélik, a fiatalítás a szövetségi és helyi választások előtt azt üzeni a választóknak, hogy a kormány, amelynek hitelét korrupciós ügyek is kikezdték, képes megújulni.
Az egyik legfontosabb változás: a 80 éves Szomanahalli Mallaiah Krisna külügyminisztert az 59 éves Szalman Kursid váltotta.
A fontosabb tárcák közül ezenkívül a kőolaj és földgázügyi, az energiaügyi, a bányászati és az igazságügyi élén történt változás.
Bár a 30 tagú kabinet egyharmadának cseréje kétségtelenül fiatalítást hozott, még mindig kevés a 65 évesnél fiatalabb miniszter Indiában.
Megfigyelők figyelemre méltónak tartják, hogy nem lett tagja a kormánynak Rahul Gandhi, az Indiát függetlenné válása után 65 éven át irányító Nehru-Gandhi család sarja, Radzsiv Gandhi volt miniszterelnök fia, Indira Gandhi néhai kormányfő unokája.
Várhatóan Rahul Gandhi lesz az Indiai Nemzeti Kongresszus (INC) párt miniszterelnök-jelöltje a 2014-es választáson. Manmohan Szingh a kormányátalakítás után közölte: szerette volna, hogy Rahul Gandhi miniszteri posztot vállaljon, de az INC főtitkára - Sonia Gandhi, Rahul anyja - azt akarta, hogy a 42 éves politikus továbbra is a pártnak dolgozzon.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06