Miután elbocsátották
Munkaügyi bírósághoz fordult a Costa Concordia kapitánya
Munkaügyi bírósághoz fordult Francesco Schettino, a január 13-án zátonyra futott Costa Concordia tengerjáró hajó kapitánya, miután a Costa Crociere hajótársaság elbocsátotta állásából a hajózási előírások megsértése miatt.
2012.10.11 07:31MTIAz olasz sajtó közlése szerint Schettino kapitányi állásába való visszahelyezését és többhavi elmaradt fizetését követeli a keresetben, amelyet a genovai székhelyű hajótársaság ellen indított, miután július végén menesztették. Az újságok úgy tudják, a Costa Crociere arra hivatkozva bocsátotta el a kapitányt, hogy az megsértette a munkaszerződésében szereplő hajózási előírásokat.
A fegyelmi jegyzőkönyvben egy utas beszámolója is szerepel arról, hogy a kapitány a toszkán Giglio szigete felé tartó hajó indulása előtt alkoholt fogyasztott. Schettino azt állítja, hogy magatartása "korrekt" volt. A részletekről egyik fél ügyvédjei sem kívántak nyilatkozni, arra hivatkozva, hogy a munkaügyi bíróság ítélete a január 13-án sziklának ütközött Costa Concordia ügyének tárgyalását is befolyásolhatja.
Utóbbi perben a szabadlábon védekező Schettinót, a hajó többi tisztjét és a Costa Concordia három menedzserét gondatlanságból elkövetett emberöléssel vádolják. Bírósági perük kezdetének időpontját még nem tűzték ki. A katasztrófában az óceánjáró hajón utazó több mint 4200 emberből 32 veszítette életét, köztük egy magyar zenész. A Costa Concordia fekete dobozának nyilvánosságra hozott felvételei szerint a sziklának ütközés után Schettino azt mondta munkatársainak, hogy mindannyiuknak új állás után kell nézniük.
Olaszországban a 2012-ben leggyakrabban használt Twitter-címke (hashtag) jelenleg az a mondat, amelyet a hajószerencsétlenség éjszakáján Gregorio De Falco, a livornói kikötőkapitányság tisztje kiáltott rádión keresztül az elsők között partra menekülő Schettinónak: "A fenébe, azonnal menjen vissza a fedélzetre!"
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06