Két éve romba dőlt az ország középső része
Egy percig rengett a föld Chilében - Szökőártól tartanak
7,2-es erősségű földrengés volt vasárnap este Chile középső részén, a hatóságok szökőártól tartva felszólították a lakosságot egy hosszú partszakaszon, hogy hagyja el otthonát.
2012.03.26 07:30MTIEmberéletben vagy anyagiakban történt kárról egyelőre nem érkezett jelentés. A rengés központja Talca várostól 32 kilométerrel észak-északnyugatra volt, a földmozgás a lakosok elmondása szerint egy percig tartott. Az ország középső részét két évvel ezelőtt romba döntő földrengés óta ez volt a legerősebb rengés. Akkor 8,8-es volt az erőssége, majd szökőár sújtotta az országot, és mintegy 500-an meghaltak.
A chilei haditengerészet figyelőszolgálata szerint a mostani rengés nem olyan jellegű volt, mint amely szökőárt idéz elő, de az evakuálásra vonatkozó utasítást egyelőre nem vonták vissza.
Az amerikai földtani intézet első jelentése szerint a rengés középpontja az óceánban volt, Santiagótól 215 kilométerrel délre.
Több városban az emberek ijedtükben kifutottak az épületekből az utcára, és egyes helyeken megszűnt az áramszolgáltatás.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06