Merénylet Norvégiában
Nem tudnak mit kezdeni vele: mégsem őrült a norvég mészáros?
Breivik elmeállapotának megállapítására plusz egy hónapot kaptak a szakértők.
2011.10.19 14:23MTIA 77 ember meggyilkolásával vádolt szélsőjobboldali norvég Anders Behring Breivik büntethetőségének megállapításával megbízott pszichiáter szakértők újabb határidőt kaptak, így november 30-ig kell benyújtaniuk a szakvéleményt - jelentette be szerdán az oslói bíróság.
Az eredeti menetrend szerint a két szakértőnek, Synne Sorheimnek és Torgeir Husbynak november 1-jén kellett volna benyújtania a Breivik elmeállapotára vonatkozó szakvéleményt, de a védelem és a vád megegyezett abban, hogy a szakértők kérésére jó négy héttel meghosszabbítják a határidőt.
"Az ügy annyira fontos, hogy több időre van szükségünk" - közölte Torgeir Husby szóvivője útján.
A két pszichiáternek arról kell állást foglalnia, hogy a 32 éves szélsőséges, aki bevallotta, hogy ő követte el a július 22-i támadásokat, elmebeteg-e vagy sem. Ennek alapján döntik el, hogy börtönre ítélik, vagy pszichiátriai kényszerkezelésnek kell alávetni.
Geir Lippestad, Breivik ügyvédje július végén, néhány nappal a támadások után, úgy vélte, hogy védence valószínűleg "őrült". Ezt a véleményt a francia hírügynökség által megkérdezett pszichiáterek nem osztják.
Az NRK közszolgálati rádió szerint Sorheim és Husby 11 hosszú interjút készített Breivikkel.
Breivik, aki magát az iszlám és a multikulturalizmus elleni háború "keresztes lovagjának" tartja, bevallotta, hogy július 22-én ő helyezett el pokolgépet a kormány székháza közelében, majd ő nyitott tüzet az Oslo melletti Utoya szigeten a kormányzó munkáspárt ifjúsági táborában tartózkodókra. A két támadásnak összesen 77 halálos áldozata volt.
Breivek elismerte ugyan a tényeket, de nem tartja magát bűnösnek, tettét "kegyetlennek, de szükségesnek" ítéli meg.
Kapcsolódó írások:
- "Szadista kínzás" - kijön a magánzárkából a norvég mészáros
- Breivik megmutatta, hogy ölt le 77 embert
- Sokk: a dán szélsőjobbosok osztják Breivik nézeteit
- Tele van őrült kívánságokkal a norvég mészáros
- Árja akart lenni - ezért plasztikáztatott Breivik
- Breivik lemondatja a kormányt, a vezérkart és a királyt
- Merénylet Norvégiában - Breivik célpontjai között volt a királyi palota is
- Két norvég pszichiáter tapogatózik Breivik elméjében
- Valami nagyra készült - tovább gyilkolt volna a norvég mészáros
- Átszállították Breiviket a második rendőrségi kihallgatásra
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06