Alaptalan meghurcoltatás?

Nyomozásba burkolt hatalmi önkény a Magyarok Nyilai-ügy?

Nyomozásba burkolt hatalmi önkénynek tartja a Magyarok Nyilai-ügyet a Nemzeti Jogvédő Alapítvány, amely kész jogsegélyt nyújtani az alaptalanul meghurcoltaknak - jelenti a HavariaPress.

2008.03.10 19:26HavariaPress

A szervezet szerint évek óta úgy tűnik, mintha egyre nagyobb teret nyerne a titkosszolgálat dezinformációs részlegének befolyása a hazai jogéletre. Véleményük szerint különösen érzékelhető ez a 2006. őszi tömeges rendőri brutalitás, valamint a hosszú ideje kiderítetlen hátterű, rejtélyes "merényletek" kapcsán. 

Az alapítvány úgy látja: ebbe a sorozatba illenek bele azok a rendőri akciók is, amelyekben tucatnyi embert vittek el a közelmúltban a lakásaikról, az állítólagos Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereg ügyében nyomozó hatóságok. A szervezet emlékeztet arra, hogy az állítólag létező szervezet ügyében ismeretlen tettes ellen folyik a nyomozás, ezért a rendőrség által két hete előállított fiatalokat tanúként hallgatták ki. 

A jogvédők szerint ugyanakkor a hatóság nem biztosította az érintettek részére sem a tanúkat megillető, sem a gyanúsítottakat megillető jogokat, ennélfogva az egész eljárás törvénysértő volt. Megtörtént az alapítvány szerint, hogy hajnali öt órakor kutyás, csuklyás terrorelhárító rendőrök állítottak elő egy "tanút" - anélkül, hogy előzetesen eredménytelenül idézték volna -, miként olyan is, hogy egy így előállított, megbilincselt fiatalt azzal fenyegettek, hogy a börtönben fog megrohadni, ha nem működik együtt a rendőrséggel. 

A jogvédő szervezet szerint az is előfordult, hogy egy tanúnál házkutatást tartottak és számítógépet, mobiltelefont foglaltak le, s az egyébként látványosan eredménytelen eljárások összességében megfélemlítő hatásúak voltak. A Nemzeti Jogvédő Alapítvány éppen ezért közölte: kötelességének érzi, hogy minden jogi segítséget megadjon a durva jogsértéseket elszenvedett állampolgároknak, akik várhatóan elégtételt kérnek az elszenvedett sérelmekért és feljelentést tesznek jogellenes fogva tartás, kényszervallatás, illetve hivatali visszaélés miatt.
 
Az alapítvány egyben arra is felhívja a hazai és a nemzetközi közvélemény figyelmét, hogy a büntetőeljárási cselekményeket megfélemlítésre használó gyakorlat alapjaiban ássa alá a Magyar Köztársaság jogállamiságába vetett, még megmaradt hitet.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.