Át kellett vizsgálni a környéket

Hogy került kézigránát a szavazóhelyiség mellé Vizslás-Újlakon?

Gyújtószerkezet nélküli kézigránátot találtak a Nógrád megyei Vizslás-Újlakon szombat este, amikor a bombakutatók az európai parlamenti (EP) választás előtt átvizsgálták a szavazóhelyiségeket és azok környékét - közölte a rendőrség vasárnap az MTI-vel.

2009.06.07 16:30MTI

A kézigránátot a szavazóhelyiség mellett lévő büfé raktárában találták meg - mondta a választás napján a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese.

Medve Judit hozzátette: az épületet körbezárták, kiürítették, és értesítették a tűzszerészeket, hogy a szavazóhelyiséget vasárnap reggel 6 órakor kinyithassák.

Az éjszaka elszállított gránátról már megállapították, hogy nincs benne gyújtószerkezet, azt még vizsgálják, van-e benne robbanóanyag.

A sajtóügyeletes elmondta: a választással nem függ össze a megtalált kézigránát, mert azt a büfé tulajdonosa évek óta a raktár polcán tartotta, és elmondása szerint ajándékba kapta.

A tulajdonos ellen ugyanakkor robbanóanyaggal való visszaélés miatt eljárást indít a rendőrség, ha a vizsgálatból az derül ki, hogy a kézigránát robbanóanyagot tartalmaz.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.