Keresik a csalókat

Százezreket fizethetett a nemlétező munkáért

Csalásért keresi a rendőrség azokat az ismeretlen hirdetőket, akik százezreket fizettettek ki egy áldozatukkal egy nemlétező, külföldi munkalehetőségért Kecskeméten - értesült a HavariaPress.

2009.05.07 10:15Havaria Press

A kiskunsági megyeszékhely rendőrkapitányságán e hét közepén indítottak nyomozást az ügyben, egy 24 éves helybéli nő feljelentése alapján. 

A sértett elmondása szerint még márciusban kínáltak fel neki az interneten keresztül egy kedvezőnek tűnő, külföldi álláslehetőséget. A hirdetők a közvetítés költségeire, illetve bizonyos papírok megszerzésére hivatkozva több mint háromszázezer forintnak megfelelő dollárt fizettettek ki vele, egy magánszemély, illetve egy cég részére. 

A pénzért cserébe azonban csak néhány hamis iratot küldtek neki, melyekről kiderült, hogy nem lehet velük munkát vállalni. Amikor pedig arra kérte a hirdetőt, hogy adja meg számára a cég nevét és pontos címét, az érdeklődésére már választ sem kapott, ezután fordult a rendőrséghez. A rendőrség csalás miatt indított nyomozást az ügyben, illetve várják azok jelentkezését is, akiket hasonló módon próbáltak becsapni.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.