Tavaly összesen 4 bankfiókot raboltak ki
Hetvenmillió forint térfigyelő kamerákra a XI. kerületben
Az Új rend Újbudán elnevezésű, a közbiztonság javítását célzó program első szakaszában a XI. kerületi önkormányzat 70 millió forintot különített el a térfigyelő hálózat fejlesztésére, különös tekintettel a bankfiókok környékére.
2009.03.19 17:55MTIEzt mondta Molnár Gyula (MSZP) polgármester csütörtökön Budapesten. A polgármester kiemelte: míg tavaly négy bankfiókot, illetve postahivatalt raboltak ki a kerületben, az idén eddig már három támadás történt, a legutóbbi március 17-én.
Ezért azonnali intézkedésként a kerületi térfigyelő kamerák működését úgy változtatják meg, hogy azok a bankfiókok és -automaták környékét intenzívebben ellenőrizzék, illetve az új kamerák telepítésénél kiemelten kezelik majd ezeket a helyszíneket - tette hozzá Molnár Gyula két bankhivatal közelében, az utcán tartott sajtótájékoztatón.
Tájékoztatása szerint a jelenlegi kamerahálózat a kerületi pénzintézetek 50-60 százalékát fedi le, ezt akarják úgy átszervezni, hogy minden, bankfiók közelében lévő kamera látóterében benne legyen a pénzintézet is. A polgármester elmondta, hogy a térfigyelő hálózat bővítésén és átszervezésén kívül a program része a közterület-felügyelet, a kerületőrség, a kerületi polgárőrség és rendőrkapitányság összehangolt munkája, főként a járőrözési útvonalak vonatkozásában.
A program összesen 170 millió forintos ráfordítást foglal magában, s két éven belül szeretnék elérni a kitűzött eredményeket - fűzte hozzá.
"A bankok elleni támadások a kerületi lakosok pénzét veszélyeztetik, ezért gondoltuk úgy, hogy saját lépéseket is kell tennünk ez ügyben, függetlenül attól, hogy a rendőrség, illetve maguk a bankok miképp intézkednek" - hangsúlyozta Molnár Gyula. Hozzátette: az önkormányzat körülbelül 120 új térfigyelő kamerára elegendő saját forrásához várják a bankok támogatását, ezért ő maga levélben fordult a kerületben bankfiókot fenntartó pénzintézetek vezetőihez.
Jakab Péter, a Magyar Bankszövetség Bankbiztonsági Bizottságának elnöke elmondta: a sajtótájékoztató előtt az országos és a budapesti rendőr-főkapitánysággal egyeztetett, s a tárgyalásnak várhatóan egy bankok számára írt ajánlás lesz az eredménye.
A dokumentum egyebek mellett a biztonsági őrök elhelyezésével, az időzáras eszközök és a videorendszerek használatával kapcsolatos tanácsokat fog tartalmazni - árulta el a szakember.
Közölte továbbá, hogy májusban bevezetnek egy kísérleti riasztási rendszert, amelynek működésbe lépésekor az Országos Rendőr-főkapitányság központjában azonnal megjelenik az érintett bankfiók összes, a rendőrség számára fontos adata, így például az alaprajza vagy a megközelítési útvonalai.
A rendszer abban is különleges, hogy emberi beavatkozás nélkül és rendkívül gyorsan, 2-3 másodpercen belül képes riasztani - hangsúlyozta Jakab Péter. Úgy vélte, mivel az az európai gyakorlat, hogy az állam helyett a bankok maguk gondoskodnak a védelmükről, a kerület programjának támogatásától az érintettek nem fognak elzárkózni.
Jakab Péter közlése szerint a térfigyelő kamerák telepítéséhez egyébként a bankoknak nincs joguk, azt az adatvédelmi biztos állásfoglalása alapján csak a közterület-felügyelet teheti meg.
Kapcsolódó írások:
- Fegyveres bankrablás a Bartók Béla úton!
- Elfogták a Bécsi úti bankrablót
- Simor: október óta nem vontak ki forrást a magyar bankrendszerből
- Pórult járt a hűséges bankrabló
- Játékpisztolyt használt a szegedi bankrabló
- Sikertelen bankrablás Budapesten - sikeres Nyíregyházán!
- Vécében lyukadt ki széfterem helyett a bankrabló!
- Képek a Duna Pláza-béli bankrablásról! A tettes még szökésben!
- Ő az óbudai bankrabló! Ha felismeri, szóljon a rendőröknek!
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06