Drogfutár
Fanni a hátizsákjában hozta a kokaint Brazíliából, egy benzinkúton kapták el (videó)
A 20 éves budapesti lány Brazíliából csempészte be a 40 millió forintot érő drogot. A bűntásait is lekapcsolták.
2017.06.21 09:15ma.huEgy bűnözői csoport Brazíliából csempészett Magyarországra körülbelül 40 millió forint értékű kokaint, elfogták őket - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata szerdán a rendőrség honlapján.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) kábítószer-kereskedelem miatt nyomoz B. Károly 38 éves budapesti lakos és két társa ellen. A férfi megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy megbízásából a 20 éves budapesti K. Fanni Brazíliából kokaint szállított Magyarországra, kettejük között pedig a 22 éves budapesti B.-né R. Zsuzsanna közvetített - olvasható a közleményben.
K. Fanni június elején Sao Paulóba repült, ahol kokaint kellett átvennie, majd azzal Brüsszelbe utaznia. B. Károly és B.-né R. Zsuzsanna vasárnap autóval ment a droggal Európába érkező nő elé, akivel másnapra értek Magyarországra.
Az NNI hétfő délután egy fővárosi benzinkúton ellenőrizte a járművet és utasait, K. Fanni hátizsákja hátsó merevítőjében 943,54 gramm kábítószergyanús port találtak. Az anyagról a vegyészszakértő megállapította, hogy kokain, amely feltehetően meghaladja a különösen jelentős mennyiség alsó határát, feketepiaci értéke körülbelül 40 millió forint.
A rendőrök házkutatást tartottak mindhárom embernél, és a B.-né R. Zsuzsanna által használt ingatlanban 8 csomagban összesen körülbelül 9 kilogramm kábítószergyanús növényi törmeléket találtak. Az előzetes szakértői vélemény szerint a lefoglalt anyag marihuána, feketepiaci értéke mintegy 18 millió forint.
A nyomozók B. Károlyt és társait gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették őket és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Gazdaságpolitikai váltást sürget a Mi Hazánk
- 20:53 A kórházban meghalt az a férfi, aki a TEK intézkedése közben sebesült meg
- 18:51 Szakértői vizsgálatnak vetik alá a koronavírus-járvány ellen használt vakcinákat
- 16:50 Világháborús légibomba került elő a városligeti hőlégballon közelében
- 14:45 Erős földrengés rázta meg Isztambult - pánik és evakuálás a metropoliszban
- 12:42 Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia
- 10:37 Tömegmészárlás turisták ellen Kasmírban - legalább 27 halott egy terrortámadásban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06