Ölt a szén-monoxid
Újabb részletek derültek ki a szadai tragédiáról
A család kislánya és az ő barátnője vesztette életét szénmonoxid-mérgezésben.
2016.10.16 12:57ma.huA szülők azért riasztották a mentőket, mert kilenc éves kislányukat és náluk lévő barátnőjét eszméletlenül találták a ház felső szintjén lévő fürdőszobában. A mentők után a katasztrófavédők is a helyszínre érkeztek. Addigra a szülők átszellőztették a lakás alsó szintjét, az emeleten azonban, ahol nem nyitották ki az ablakokat, még ekkor is kimutatható volt a szén-monoxid.
A házban lévő gázkészülékek égéstermékét az épület oldalában lévő alumínium kéménynek kellett volna elvezetnie. Ez a füstcső az egyik lehetséges hibaforrás, a másik pedig a falra szerelt vízmelegítő. Ezek általában akkor okoznak szénmonoxid-visszaáramlást, ha elmulasztják a rendszeres karbantartásukat.
A mentősök több mint egy órán keresztül küzdöttek a gyermekek életéért, de nem tudták életüket megmenteni.

A Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője a hirado.hu-nak azt mondta, hogy a tragédia okának kivizsgálására hatósági eljárás indult.
A Híradó munkatársai délelőtt látták is, amikor egy tűzoltó délelőtt be akart menni a házba egy ellenőrzésre, de nem engedték be. Az M1 a helyszínen úgy értesült, hogy a gázórát a szolgáltató munkatársai még az éjjel leszerelték és elvitték szakértői vizsgálatra.

A rendőrség közigazgatási eljárásban vizsgálja az eset körülményeit. Ha a vizsgálat alapján felmerül a gyanú, hogy a gyermekek halálát emberi mulasztás okozta, a felelősség megállapítására büntetőeljárás indul.
Az M1 tudósítója beszámolt arról, hogy a környékbeliek igazi csapásként élik meg a szombat este történteket. Több szomszéd kamerán kívül azt nyilatkozta, hogy szerették volna felkeresni a családot, de ők nem nyitottak ajtót.
A tudósítás szerint érezni a gyászt és a megrendülést a településen.
Egyelőre nem lehet tudni, volt-e szénmonoxid-érzékelő a házban, illetve, hogy volt-e más is a két kislányon kívül, aki rosszul lett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:41 Brazíliában és Olaszországban képviselik hazánkat a 2025-ös Magyar Ifjúsági Robot Kupa győztesei
- 22:31 NGM: vezetőváltás az N7 Holding élén
- 20:30 Meghalt Ferenc pápa - Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja a pápa halálát
- 18:29 Meghalt Ferenc pápa - A Fehér Ház közleményben fejezte ki részvétét
- 16:28 Meghalt Ferenc pápa - Szerb, boszniai, montenegrói és koszovói reagálás
- 14:27 Meghalt Ferenc pápa - Róma városa elindult a Vatikán felé a pápa halálhírére
- 12:25 Peking szankciókkal válaszolt az amerikai intézkedésekre
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06