Tatabányai Törvényszék
Milliárdos áfacsalás - Megkezdődött a tárgyalás
A perben összesen kilenc ember került a vádlottak padjára, az elsőrendű vádlottat és több társát bűnszövetségben, üzletszerűen, folytatólagosan, különösen nagy értékre elkövetett költségvetési csalással, valamint sikkasztással, csődbűntettel, valamint közokirat-hamisítással vádolnak.
2016.03.23 13:32MTIMegkezdődött a Tatabányai Törvényszéken szerdán annak az ászári férfinak a büntetőpere, akit azzal vádolnak, hogy az általa "mozgatott", sertéskereskedelemmel foglalkozó céghálózat csaknem másfél milliárd forinttal károsította meg a költségvetést.
A vádirat szerint az elsőrendű vádlott, F. Szilárd 2012-ben és 2013-ban Hollandiából nettó áron szállított élő sertéseket egy magyar vágóhídnak; az értékesítési láncba egy magyar céget iktattak, amely már áfás számlát állított ki, azonban a forgalmi adót vagy nem fizette be, vagy nem is tett bevallást. Az elcsalt adón F. Szilárd és a vágóhíd tulajdonosa osztozott.
Az elsőrendű vádlott az áfa eltitkolása érdekében a közbenső cégeket rövid időközönként váltogatta, illetve cserélgette a cégek ügyvezetőit. Ezek az emberek heti százezer forintos fizetésért a nevüket adták a cégekhez, de azok működésébe nem folytak bele.
A perben összesen kilenc ember került a vádlottak padjára, az elsőrendű vádlottat és több társát bűnszövetségben, üzletszerűen, folytatólagosan, különösen nagy értékre elkövetett költségvetési csalással, valamint sikkasztással, csődbűntettel, valamint közokirat-hamisítással vádolnak.
Az első tárgyalási napon a vádirat ismertetése után a bíró meghallgatta az elsőrendű vádlottat, illetve nyomozati vallomásokat ismertetett. F. Szilárd elmondta, hogy csak részben érzi bűnösnek magát. A bíróság előtt nem kívánt vallomást tenni és kérdésekre válaszolni.
A per pénteken további vádlottak meghallgatásával folytatódik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06