Szerb embercsempész Zalában
Még a csomagtartóban is volt egy "utas"
Összesen hat embert - egyiküket a csomagtartóban szállítva - próbált meg Olaszországba csempészni személyautóval egy szerb férfi, akit Zalában fogtak el a rendőrök.
2014.05.15 09:44MTI
A 30 éves szerb állampolgár egy magyar rendszámú kombi személyautót vezetett, amikor az M70-es autóúton kedd este meg akarták állítani a rendőrök.
A sofőr a járőröket kikerülve el akart menekülni, de elfogták - közölte csütörtökön a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján. Az autóban a szerb férfin kívül négy eritreai, egy pakisztáni és egy szudáni férfi utazott, egyikük a csomagtartóban elbújva.
Egyikük sem rendelkezett Magyarországra érvényes tartózkodási engedéllyel. Az embercsempészéssel gyanúsított férfi elmondta, tudta, hogy utasai nem rendelkeznek okmányokkal, pénzért vállalta el a fuvart.
Az összeg egy részét előre megkapta, a többit pedig Olaszországban fizették volna ki neki. A gyanúsítottat őrizetbe vették és kezdeményezik előzetes letartóztatását, a hat utasát pedig a nyírbátori idegenrendészeti szállásra szállították.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06