Két munkást megfigyelésre kórházba szállítottak

Baleset egy vegyi üzemben

Eddig ismeretlen okból heves kémiai reakció indult el egy nátrium-hidroszulfitot tartalmazó hordóban egy székesfehérvári galvanizáló üzemben.

2014.01.25 11:05MTI

A baleset szombat hajnalban történt a Seregélyi úti üzemben. A 110 literes hordóban tárolt vegyi anyag "kivetődött" - tette hozzá.

A helyszínre érkező székesfehérvári hivatásos tűzoltók tüzet nem észleltek. Az erős hőt és füstöt termelő anyagot porral oltóval fújták le, ezzel sikerült elérni, hogy 100-110 fokról visszahűljön negyvenre.

A megyei katasztrófavédelmi mobil labor sem az üzemben, sem annak környezetében nem mért egészségre ártalmas gázt.

A hordó közelében tartózkodó két dolgozón külsérelmi nyomok nem keletkeztek. A mentők megfigyelésre kórházba szállították őket.

Kapcsolódó írások:

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.