Vérfertőzéssel vádolják
Meg akarta erőszakolni az édesanyját - hat évet kapott
Hat év börtönbüntetésre ítélt a Kaposvári Városi Bíróság pénteken, nem jogerősen egy 48 éves férfit, aki a vád szerint meg akarta erőszakolni az édesanyját.
2011.10.07 13:15MTIA korábbi erőszakos bűncselekmények miatt jelenleg is börtönbüntetését töltő Táskai György erőszakos közösülés és vérfertőzés vádjával áll bíróság előtt.
A kaposvári férfi a vád szerint ez év februárjában ittas állapotban rátámadt 68 éves édesanyjára, bántalmazta és fenyegette őt annak érdekében, hogy közösüljön vele, ám ez az idős asszony ellenállása miatt végül nem történt meg. A vádlott végig tagadta az ellene felhozott vádakat, a bíróság azonban az anya - ő a bűncselekmény elkövetése után két héttel más okból meghalt - és a tanúk egybehangzó vallomása alapján megállapította a férfi bűnösségét.
A bíró enyhítő körülményként figyelembe vette, hogy az erőszakos közösülés ténylegesen nem történt meg, súlyosbításként viszont azt, hogy a vádlott már többször volt büntetve garázdaság miatt.
Az ügyész három nap gondolkodási időt kért, a vádlott és védője pedig felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett a Somogy Megyei Bírósághoz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06