Nem kívánják a repülő kívánságlámpásokat
Betiltották a veszélyes lampionokat
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (BM OKF) azonnali hatállyal elrendelte a gyertyalánggal működő, repülő lampionok kivonását a kereskedelmi forgalomból.
2011.08.29 17:55ma.huA hőlégballonként működő lámpások tűzvédelmi szempontból rendkívül veszélyesek - tudta meg a HavariaPress.
A BM OKF megállapította, hogy a ,,repülő kívánságlámpások" használata sérti az Országos Tűzvédelmi Szabályzatban foglaltakat, amely szerint a szabadban tüzet gyújtani csak úgy szabad, hogy az a környezetére tűz- vagy robbanásveszélyt ne jelenthessen. A szabadban tüzet nem szabad őrizetlenül hagyni, veszély esetén, vagy ha arra szükség nincs, a tüzet azonnal el kell oltani.
A gyertyalánggal repülő lampionok a földtől eltávolodva teljes mértékben ellenőrizhetetlenekké válnak.
A ballon a repülés során bármikor épületek tetejébe, száraz növényzetbe vagy egyéb gyúlékony anyagba ütközhet, a benne lévő nyílt láng tüzet okozhat. A tiltó végzést indokolttá teszi az is, hogy Magyarország területén jelenleg tűzgyújtási tilalom van érvényben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:11 A Telegram alapítója kész tanúskodni a romániai választások ügyében
- 20:10 Tűz a Chevron olajplatformján Angola partjainál
- 18:46 Csodával határos módon került elő az eltűnt kisfiú Baranyában - százak vettek részt a keresésben
- 16:37 Biden feleségét időseket érintő rossz bánásmóddal vádolják
- 14:25 Oroszország szerint az űrlények is külföldi ügynökök
- 12:58 A vesztes George Simion érvényteleníttetné az elnökválasztást külföldi beavatkozás miatt
- 10:19 150 milliárd eurós fegyverkezési programot fogadott el az Európai Unió
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06