Iszik és lebukik - vagy vezet

A GPS buktatta le a cserbenhagyót

Drága navigációs rendszerének köszönhetően fogtak el a rendőrök Hollandiában egy részeg sofőrt, aki balesetet okozott, majd elmenekült a helyszínről. Mint a De Telegraaf című patinás napilap hétfői jelentéséből kiderül, a tilburgi fiatalember az ország déli részében egy ismerősének autójával közlekedett ittas állapotban, amíg az elsőbbségadást elmulasztva bele nem rohant egy taxiba.

2008.04.01 14:45MTI

A balesetet követően gyalog elhagyta a baleset helyszínét, és sikerült is eltűnnie a környékről.

A kiérkező rendőrség azonban gyorsan azonosítani tudta tartózkodási helyét, mert azt adta meg utolsóként az útvonaltervezésre használt műholdas navigációs készülékben, a Hollandiában nagyon népszerű Tom Tom rendszerűben.

Miután azon a címen letartóztatták, az is kiderült, hogy hivatásos katonáról van szó, így a GPS-rendszerrel lefülelt szabálytalankodót át is adták a katonai rendőrségnek.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.