Céges adatokat, pénzügyi jelentéseket lopnak?

Az IT alkalmazottak továbbra is kutakodnak munkatársaik adatai között

Az IT szakértők egyharmada visszaél adminisztratív jelszavaival, hogy bizalmas információkhoz jusson kollégáik fizetéséről, vagy a céges tárgyalásokról, derül ki egy friss kutatásból.

2009.06.10 10:42ictpress

A Cyber-Ark adatbiztonsággal foglalkozó cég több mint 400 információtechnológiai vezetőt kérdezett meg az Egyesült Államokban és Nagy-Britanniában, és arra jutottak, hogy a válaszadók 35 százaléka szaglászik munkatársai után, de 74 százalékuk szerint hozzáférhetnek olyan információkhoz, melyek nem relevánsak munkájuk szempontjából. 12 hónapja 33 százalék volt a kutakodó munkatársak aránya.

A cég adatai szerint a leginkább kedvelt témák sorrendben a HR feljegyzések, a vásárlói adatbázisok, akvizíciós tervek, leépítéssel kapcsolatos információk, és a marketing. A látszólag ártalmatlan felhasználói fiókok gyakorlatilag korlátlan hozzáférést nyújthatnak alkalmazottaknak kritikus, érzékeny információkhoz, írta meg a Reuters. Az IT alkalmazottakat arról is megkérdezték, hogy mit vinnének magukkal, ha leépítenék őket.

Egyértelmű ugrás volt megfigyelhető az egy évvel korábbi értékhez képest, azok között, akik olyan céges adatokat és információkat vinnének magukkal, melyek létfontosságúak a versenyelőny fenntartásához, vagy a cégbiztonsághoz. Hatszorosára nőtt azok száma, akik pénzügyi jelentéseket vagy akvizíciós és terjeszkedési terveket lopnának, és négyszer többen vinnék haza a vezérigazgatók jelszavait, és kutatás-fejlesztéssel kapcsolatos terveket.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.