Beindulhat a tömeges gyártás

Vírusok építik a jövő akkumulátorát

Kutatóknak sikerült arra képezniük egy vírust, hogy hatékony lítium elemet építsen.

2009.04.06 08:52ictpress

Két gént változtattak meg a vírusban, ami két eredményhez vezetett: a vírus egy vas-foszfát vázat épít, és azt utána hozzáköti egy szén nanocsőhöz, és így egy kicsi és erős elektródát kapnak. A jövőben akár autók akkumulátorához is felhasználhatják a technológiát. Ilyen elektródákkal sokkal jobb háttértár eszközöket lehetne készíteni, MP3-lejátszókat, mobilokat, és környezetkímélőbbek mint a jelenlegi elemek, mondta el Anglea Belcher, az MIT-tól.

A technológia teljesen zöld, mivel a gyártási folyamat során a nyers vas-foszfátból a vírusok állítják elő az elektródákat. Egy iPod-ot akár háromszor annyi ideig lehetne használni ezzel a technológiával, írta meg a Reuters. Az anyag, amiből a vírusok építkeznek, nem egy különösebben jó vezető, de jó elem alapanyagnak bizonyult nano méretekben.

A csapat most egy második generációs elemen dolgozik, amihez nagyobb elektromos kapacitású anyagokat terveznek használni, mint a mangán-foszfát, vagy a nikkel-foszfát, mondta el Belcher. A csapat szerint a tömeges gyártás is beindulhat majd.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.