Érkezik a Gazelle
Új böngészőt fejleszt a Microsoft
Még az új Internet Explorer 8 sem készült el, de a Microsoft máris egy újabb böngésző fejlesztésén dolgozik.
2009.02.25 10:15ictpressA Gazelle kódnevű fejlesztés egyelőre kezdeti stádiumban van, afféle tudományos projekt, hogy mikor lesz belőle termék, még senki sem tudja - írja a HWSW.hu.
A Gazelle egyelőre csak egy prototípusként létezik, melyből számos modul hiányzik még, s ezeket az Internet Explorer komponenseivel pótolták ki, de a Microsoft weboldalán elérhető dokumentumból kiderül, hogy a cél a biztonságos böngészés és a megbízható teljesítmény. Ezek elérése jelen állapotok mellett komoly áldozatokat igényelt a sebesség oltárán, így a friss szoftvert kipróbálók azonnal át is keresztelték azt gazelláról teknősre.
A fejlesztők szerint azonban ez jelentősen javulhat a jövőben. A Chrome esetében nagy újdonság volt, hogy szeparáltan kezdte kezelni a különálló böngészőfüleket, de a Gazelle ennél is mélyebbre ás és az adott weboldal különböző részeit például az iframeket vagy a plugineket is saját folyamatként futtatja. A böngésző által futtatott folyamatok így nem képesek interakcióba lépni az operációs rendszerrel, csupán a böngésző kernel által indított rendszerhívások révén érik el azt.
Egyik ma létező böngésző sem képes arra, hogy a rendszer erőforrásait megfelelő módon kezelje és biztonságban tartsa, kérdés, hogy a Microsoftnak sikerül -e mindezt elérnie, megfelelő sebesség mellett - olvasható a HWSW.hu informatikai hírmagazin írásában.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06