Szabványosítás
A PDF formátum ISO szabvánnyá válik
A PDF (hordozható dokumentumformátum) - a leggyakrabban használt elektronikus dokumentumformátum - már ISO nemzetközi szabványként (ISO 32000-1) érhető el.
2008.07.04 12:07Z., ma.huEz a lépés a formátum eredeti kifejlesztője és a szerzői jog tulajdonosa, az Adobe Systems Inc. azon döntésének eredménye, hogy átadja a szabályozás jogát az ISO szabványügyi szervezetnek. Ettől kezdve a szabványügyi szervezet felelőssége, hogy kidolgozzák a jelenlegi verzió (1.7) specifikációját, valamint frissítsék és kifejlesszék a jövőbeli verziókat.
"A teljes PDF-specifikációt átadtuk az ISO szabványosításhoz, így tovább erősítjük nyitottság melletti elkötelezettségünket" - mondta Kevin Lynch, az Adobe műszaki igazgatója. "A kormányzati szervek és a szervezetek egyre inkább igénylik a nyílt formátumokat, és ha a PDF-specifikációt egy külső, résztvevők által működtetett szervezet tartja fenn, akkor ez tovább biztosítja a PDF formátumra épülő virágzó gazdasági rendszer számára azt a fejlődését és bővülést, amelyet az utóbbi 15 évben tapasztalhattunk."
A PDF, az elektronikus dokumentumok ábrázolására használt digitális formátum segítségével a felhasználók könnyen, megbízhatóan és a tartalom vagy a megjelenés megváltozása nélkül tekinthetik meg és oszthatják meg a dokumentumokat, a létrehozáshoz, megjelenítéshez vagy nyomtatáshoz használt környezettől függetlenül. Az internet rohamos növekedésével a PDF lett a dokumentumok megosztásának egyik legnépszerűbb formátuma, amelyet széles körben használnak a magánszemélyek és a szakemberek is.
A formátum lehetővé teszi a dokumentumhűség eszköztől és platformtól független megőrzését, és egyesíthetők a különböző forrásokból származó tartalmak. A dokumentumok közösen szerkeszthetők a különböző platformokon, és szükség esetén a tartalom kivonható és újbóli felhasználható más fájlformátumokban.
A legnagyobb vállalatok, a kormányzati szervek és az oktatási intézmények a PDF formátumot használják munkájuk megkönnyítésére, és a papíralapú dokumentumok használata helyett elektronikusan osztják meg az anyagokat. Már több mint 2000 PDF-termékfejlesztő használja ezt a szabványt termékeihez, és több milliárd PDF-fájl létezik a világon.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06