Életre keltették Big Buck Nyuszit
Csökkenthetők a 3D-s animáció világába való belépést megnehezítő akadályok
A Sun Microsystems tegnap jelentette be a Big Buck Bunny című háromdimenziós animációs film online megjelenését, amelynek renderelését a Network.com Sun Grid számítóháló szolgáltatásával végezték.
2008.06.05 09:29ma.huA film a blender.org webhelyről letölthető, nyílt forráskódú Blender háromdimenziós szoftvercsomaggal, valamint a Network.com Application Catalog nevű online, számítóháló-képes alkalmazáskollekciójával készült. A Network.com a renderelésre szánt több mint ötvenezer CPU-órányi számítási idő mellett az online megjelenéshez is tárhelyet biztosító szolgáltatók egyike, így a film erről az oldalról is letölthető.
„A Big Buck Bunny filmprojekt azt bizonyítja, hogy az igény szerinti számítási platformokkal nagymértékben csökkenthetők a 3D-s animáció világába való belépést megnehezítő akadályok. Jóllehet a Blender csapata mögött nem állt nagy stúdió, a közösségük támogatásával, valamint egy nyílt forráskódú renderelő szoftver és a Network.com segítségével sikerre vitték a projektet” – nyilatkozta Ian Murdock, a Sun Microsystem Inc. fejlesztői és közösségi marketingért felelős elnökhelyettese, majd hozzátette: „Az alkalmazások folyamatosan bővülő köre, a számtalan új fejlesztői eszköz, illetve a világméretű rendelkezésre állás jóvoltából a Network.com egyre több fejlesztőt és végfelhasználót vonz, akik a legkülönbözőbb iparágakból használnak, fejlesztenek és osztanak meg új szolgáltatásokat.”
A film a nyílt tartalomfejlesztést ösztönzi, hiszen nem csak nyílt forráskódú szoftverrel készült, de a terjesztése is nyílt licenc alapján történik, ami lehetővé teszi, hogy más művészek szabadon hozzáférjenek valamennyi felhasznált stúdió-erőforráshoz és fájlhoz. „A mozi elsődleges célja az volt, hogy előmozdítsa a nyílt forráskódú 3D-s szoftverek fejlesztését, ugyanakkor a Big Buck Bunny színvonala művészi tekintetben és a technikai megoldások szempontjából egyaránt megfelel a nagy animációs stúdiókkal szemben támasztott elvárásoknak” – fejtette ki Ton Roosendaal, a film producere és egyben a Blender Intézet igazgatója.
Több mint ötvenezer CPU-órányi számítási időre volt szükségünk. A Sun Network.com számítóháló szolgáltatásai rendkívül erőteljes platformot biztosítottak, ahol több száz CPU-t használhattunk párhuzamosan, így jelentős mértékben felgyorsíthattuk a film renderelését anélkül, hogy saját számítási infrastruktúrát kellett volna kialakítanunk.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06