Fejlesztés közben fejlesztés
Már a Firefox 4-et fejleszti a Mozilla
Még el sem készült a népszerű böngésző 3-as verziójának végleges kiadása, máris új munkába kezdtek a szakemberek.
2008.05.22 08:00ma.huMike Schroepfer javaslata értelmében a Firefox 3.1 várhatóan még az idén év végén megjelenik majd. A programba bekerül számos olyan funkció (XHR -Cross-Site XMLHttpRequests, JSON-DOM-Bindings stb.), amelyek a 3-as verzió végleges kiadásából kimaradnak, valamint a szoftvert igyekeznek még jobban integrálni az operációs rendszerekhez és még gyorsabbá tenni. Ezen kívül ötvöznék a kereső- és a címfunkciókat, hogy még a Firefox kezelése még egyszerűbb legyen. A fejlesztők szerint a XHR (Cross-Site XMLHttpRequests) a webes alkalmazások használatában fog segíteni a felhasználóknak, mivel így egyszerűbbé válnak a HTTP-le kérdezések más webszerverek esetében is.
Jelenleg ez a funkció biztonsági okokból csak korlátozva érhető el. Mivel az XHR-en számos változást terveznek, ezért biztosan nem kerül bele a Firefox 3-ba. A Firefox 4 várhatóan 2009 végéig jelenik majd meg, a fejlesztési munkák azonban már most megkezdődtek.
Schroepfer az ütemtervben szintén kitért a Gecko 1.9-es böngészőmotorral kapcsolatos változtatásokra, továbbfejlesztésekre. A Gecko és a Firefox sorsa továbbra is összekapcsolódik, hiszen a Firefox 4 "lelke" már a Geckoból továbbfejlesztett és annak utódjának számító Mozilla2 motor lesz. Az első Firefox 4 bétaverzió várhatóan 2009 közepén jelenik majd meg. Addig is még az idén júniusban bemutatkozik a Gecko 1.9.0.x, nyáron pedig a Gecko 1.9.1.
Schroepfer végül megerősítette a korábbi hírt, miszerint még az idén kiadják a Firefox mobil változatát. Mint ismeretes, Christian Sejersen, a Mozilla Alapítvány egyik fejlesztője még tavaly novemberben jelezte, hogy már dolgoznak az új programon.
Chris Beard, a fejlesztőcsapat első embere márciusban már közölt részleteket a szoftverrel kapcsolatos fejlesztésekről. A szakember elmondta, hogy a munka két fő vonalon folytatódik, ezek pedig a Prism és a Weave. Mindkettő alapjait a harmadik verzióban fektetik le, ám a lényeget majd csak a Firefox 4.0 előzeteseiben vehetjük szemügyre. Előbbi az offline tevékenységeket, vagyis az internet kapcsolat hiányában folytatott munkát hivatott megkönnyíteni, míg utóbbi éppen ellenkező irányban hat, az online jelenlét egyszerűsítése érdekében jelenik meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06